| camil a întrebat:

De ce e nedreapta viata cu unii?

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asa e viata, trecem si prin bune si prin rele.Depinde de norocul fiecaruia si sa stii ca uneori omul si-o face cu mana lui si daca ceva nu merge bine se poate ca el sa fie cauza.Sa sti ca viata e nedreapta cu totii intr-un oarecare fel si spun asta ca fiecare are necazul lui si daca ii merge bine intr-un fel, pe de alta parte are o suferinta sau o pierdere.Viata e nedreapta sau omul uneori? In viata cu toii intampinam probleme de natura diferita, fie din pct.de vedere profesional, sentimental, etc... unii au bani dar nu au sanatate, altii au sanatate dar nu au dragoste, depindel; fiecare lucru isi are cursul lui si mereu s-a facut nedreptate pentru unii si asa va fi mereu ca nu toti oamenii sunt egali, desi ar trebui sa fim considerati egali, in ziua de azi banii face legea.

| kaya a răspuns:

Multi dintre noi ne intrebam de ce, asta e asa vrea Dumnezeu sa ne puna la incercari, sa ne puna obstacole in cale ca sa trecem peste ele.Viata nu e tocmai roz cum credeam ca e, de la viata te poti trezi cu multe surprize ca sunt bune sau rele trebuie sa invatam sa le acceptam asa cum sunt, ar fi bine daca ar exista cineva care ne-ar raspunde la intreabarea asta DE CE? Din pacate mereu ne vom intreba si nu vom avea raspuns.