| cx2011 a întrebat:

De ce parintii se despart se inpaka adica se cearta asta nu inteleg in unele cazuri e si problema banilor unul are mai [ putin iar altul mai mult adica la mine mama are mai putini bani iar tatal are mai multi si ea ca nu prea are bani se impaka cu el si asta ma enerveaza mult mai ales ca e cam rea cu mine ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| Gabriella_8999 a răspuns:

Incearca sa nu-ti judeci parintii.Chiar daca e mai severa mama ta sunt sigura ca te iubeste si cred ca ti-o si demonstreaza zilnic, prin faptele ei.O fapta buna atunci cand trebuie, face cat o mie de cuvinte.Ai sa vezi ca vreodata vei avea si tu neintelegeri cu prietenul,iubitul, sotul tau, dar asta nu inseamna ca nu va iubiti.Sunt parinti intr-adevar si majoritatea fac greseala sa tina discutiile aprinse in fata copiilor, dar nu uita ca sunt si sot si sotie si tot timpul apar fel si fel de situatii care duc la neintelegeri. Daca dupa cearta apare si impacarea, e un lucru bun.Suna sinistru, dar daca maine te-ai trezi fara unul dintre ei? Tolerant sau sever, un parinte nu-ti vrea raul.Sunt singurii care nu sunt falsi si-ti vor binele.Incearca sa-i iubesti in egala masura,sa-i ti impreuna, sa fi fata lor, nu judecatoarea.

| Dema a răspuns:

Stii mai bine sa-i lasi sa se clarifice singuri, oricum sunt persoane adulte si stiu singuri ce fac. Tu mai bine pregateste de scoala big grinbig grin

| Bellatris a răspuns:

Certurile sunt normale in orice cuplu, iar motive pot fi multe. Esti sigur/a ca se impaca tu tatal tau doar pentru ca ii trebuie bani? Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca te deranjeaza ca este mai rece fata de tine, iar mai apoi de problemele cu banii.