| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac?crying Parintii mei tot se cearta din cauza banilor. Mama e la facultate si anul viitor termina si ii trebuie bani. Ea lucreaza undeva si primeste doar 6 milioane iar tata face mai mult dar trebuie sa mai plateasca niste datoriii si atunci se cearta ca tata nu vrea sa ii dea bani.
Au ajuns si la batai, tata o bate pe mama si altadata mai si spun ca divorteazacrying.

Pe mine ma doare sufletul si sa scriu aceste randuri dapai atunci cand ii vad.
Ce sa fac ca nu mai suport? crying
Am 12 ani.

7 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Cand se mai cearta du-te si spune-le "mami,tati din cearta voastra eu sunt cea mai afectata,stiu ca sunt probleme cu bani,dar bani nu trebuie sa fie o problema,ii puteti face impreuna bani, daca traim in armonie, si dragoste multa.

| emy a răspuns:

Roaga-te la Doamne-Doamne. Apoi vorbeste cu ei, spune-le ca ii iubesti mult de tot pe amandoi si ca te doare foarte mult cand ii vezi ca se cearta si se bat. Stiu ca este greu, dar trebuie sa incercam sa ne gandim cu totii ca certurile, violenta nu ne rezolba problemele, ci dau nastere la altele si mai grave, poate.

| mistikk a răspuns:

E greu pentru tine si pun pariu ca evit sa plangi in fata lor sa te ascunzi atunci cand suferi din cauza asta ca ei s anul te vada doar ca asa nu isi vor da seama niciodata ca tu suferi muult arata`le ca iti este greu incat ei sa vada asta si sa isi dea seama ca certurile lor pe tine te afecteaza mai mult decat ar crede ei dar tu gandeste`te si la tine este un moment trist in viata si toti trecem si prin rele nu numai prin bune nu totul e roz o sa treaca timpul o sa le rezolve pe toatewinking

| jojo_2491 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei,spune-le ce simti cand se cearta si daca nu vor sa inceteze suna la tel copilului, 116111, si cere ajutor.

| Xtzr a răspuns:

Anunta un vecin, cere-i ajutorul, anunta protectia copilului.

| Xtzr a răspuns:

Tu nu poti face nimic, ai doar 12 ani.

| vi2vi273 a răspuns:

Pai ia-ti curaj si atunci cand se cearta du-te intre ei si spune-le ca nu banii ii conduc si ca nu trebuie sa se certe, sa se bata doar pentu niste bani! Esti cel mai afectat si nu cerd ca mai suporti.Sucees! Nu mai bine!