| Dragomir_Cristina_1959 a întrebat:

De ce sa aleg un raspuns câștigător pentru intrebarea pusa de mine?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Că așa ai putea să ai chef.

E opțională treaba.

| SilentRain a răspuns:

Pentru ca asa vreau eu happy

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca daca noi suntem suficient de amabili sa-ti raspundem la intrebare frumos ar fi sa ne multumesti si tu pentru ca ti-am raspuns la intrebare, declarand acel raspuns care te-a ajutat cel mai mult ca fiind castigator, asta insemnand un "multumesc" celui care ti-a raspuns la intreabare.

| Lioana a răspuns:

Pentru ca asa functioneaza acest site. Lumea pune intrebari si altii raspund. Daca gasesti un raspuns care te-a ajutat, ii dai vot de folositor, iar pe cel care ti-a solutionat problema cel mai bine il alegi castigator. Astfel raspunsul lui va aparea in top, pe fond portocaliu si toti il vor vedea mai bine. Posibil ca cineva sa aiba aceeasi problema ca si tine iar atunci cand intra pe pagina intrebarii vede raspunsul care te-a ajutat pe tine.
Oare la scoala de ce se dau premii celor mai buni elevi? Pentru incurajare, pentru a-i da copilului o multumire sufleteasca ca a reusit. E acelasi lucru si aici.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Nu e neaparat sa faceti asta, insa daca doriti sa rasplatiti efortul sau credeti ca ati primit solutia la problema dvs., este recomandat sa o acordati "fundita".