| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

De ce sa faci un copil daca nu-i poti oferi un Iphone 5?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

I-a mai pune-ți pofta-n cui și învață că în viață nu primești mereu ceea ce vrei!
Bucură-te că ești în viață și nu la vreun orfelinat!
Părinții nu sunt roboți sau mașini de făcut bani și mai au și alte priorități, printre care alimentația ta și acoperișul deasupra capului.
Iar dacă iPhone-ul e problema ta cea mare, înseamnă că nu ai probleme deloc!

| Accero a răspuns (pentru NOname):

laughing mi-ai luat vorba din gura laughing

48 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

De ce sa il faci? Sa il iei de urechi cand intrece masura! Chiar este necesar sa va luati la intrecere pe banii parintilor:baaa iute ce smecher(a)sunt! Am Iphone 5!
Copiii ii faci si din alte motive, sa ii iubesti, sa le oferi necesarul vietii, si daca te tin curelele si un Iphone 5

| darrio2007 a răspuns:

Tie ti s-a dat un iphone?

| Fiction a răspuns:

De-aia.Ia gandeste-te, ca poate nu au posibilitatea sa-ti cumpere acum.Multumeste-te ca ei platesc toate facturile prin munca lor, si nu trebuie sa te duci tu sa lucrezi ca sa platesti cele necesare.Da' tare putin vrei! Ala costa ceva sa stii, si doar pentru ca au toti colegii tai, nu inseamna ca trebuie sa ai si tu.Crezi ca lor le e tare usor?

| doc69 a răspuns:

Pai pleaca si tu de la nevoile primare un copil are nevoie de multa dragoste si de educatie nu de iphone, si asa pana creste se vieste altceva nou, in IT la un an jumate totul devine perimat.Ce crezi face crize copilul la trei ani ca nu i-ai luat iphone?

| Dumnezău a răspuns:

Silvia Pop, tu esti?

Doar ea mai poate atinge un asemenea nivel de retard cumplit.De ce sa-i oferi un nenorocit de "gadget" cand ii poti oferi o biblioteca, blindata cu cei mai mari autori ai lumii? Aud? Sau inca mai plangi dupa Jobs si nu poti vorbi?

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Dumnezău):

Cine e silvia pop?

| Dumnezău a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

O cretina ce crede ca daca nu-i poti oferi plodului lectii de pian si de bune maniere, degeaba il mai faci.Pai,ori e pui de diavol aristocrat, invatat sa fie la randu-i un aristocrat inchipuit cu basini in cap, ori e copil?

| foxsilver a răspuns:

Intrebarea ta m-a pus pe ganduri.Zău dacă nu!
In locul tău aș da o lege prin care cei care nu au banii lui Bill Gates, sa nu facă copii, sau sa-i facă din plastilina, ca vorba aceea, e mai ieftin.Nu tu mâncare, nu tu îmbrăcăminte... poți strânge bani pentru un Iphone 5. Dar ce faci atunci când îl suni si nu răspunde la telefon?rolling on the floor

| Wehrmacht a răspuns:

Deja m-am saturat.Tot ce e Apple e considerat superior.Ce dracu aveti? Il luati sa va plangeti ca nu e bateria buna ca se descarca repede pentru ca il tineti pe post de PC cu net si muzica.Toti isi cumpara iPhone si fac cu el ce se poate face cu unul de maxim 8 mil.Mai bine cumperi unul de la Samsung sau alta marca dar sa stii ca nu il iei pentru fite, cu banii ramas poti sa faci lucruri mai utile.

| VadTot a răspuns:

Asa este ai Dreptate cand ai un singur copil ar trebui sa i indeplinesti toate dorintele sa l faci cat mai fericit..Sa lupti din plin pentru fericirea lui! Sa nu ramana marcat pe viata pentru un amarat de iphone5! fericirea copilului este cu mult mai importanta decat un amarat de Telefon!

| NOname a răspuns (pentru VadTot):

...să-i îndeplinești toate dorințele, zici?
Și dacă își va dori un avion privat sau un Ferrari?...

Oferi copilului tău tot ce e mai bun, adevărat, dar în limita posibilităților tale. Iar un copil inteligent, cu bun simț și respect față de părinți ar trebui s-o înțeleagă și să nu prezinte părinților liste cu dorințe imposibile, făcându-i să se simtă neputincioși.

Nu confunda o nevoie, o necesitate cu o dorință nesimțită, un moft, care nu se încadrează în bugetul familiei! E o mare diferență.

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru VadTot):

Vai.vai. voi va ginditi cita sufera alti copii care nu au ce minca? Cica sa ramina marcat pe viata ca nu i-ai luat iphone!rolling on the floor

| VadTot a răspuns (pentru NOname):

Un Copil inteligent nu si va dorii niciodata un Avion ori un Ferrari dar si ar dorii macar sa zboare ori sa mearga macar odata..Deci Nu mi spune tu mie ca dorintele copiilor sunt niste mofturi care nu pot fi indeplinite ori sunt nesimtite! Cand vei avea copii sa le dai aceste raspunsuri si lor ok?!

| 4b a răspuns:

laughing esti materialist nu gluma...

| SaveTheNature a răspuns:

Apare si iphone 6. astept sa iasa alalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pe lumea asta exista lucruri mai interesante ca un Iphone 5, si oricum va aparea alte telefoane mai performante decat asta, cel putin eu poti trai si fara notebook, Iphone sau tablete happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce te faci cand nu-i poti oferi un Ferrari sau un avion? Cu Iphone-ul ai putea sa te mai scoti cat de cat, dar daca n-ai posibilitatea sa-i dai copilului tau cea mai scumpa masina din lume si cel mai scump castel (nu vila, castel)...degeaba il faci.
Mare dreptate ai! laughing

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Sunt atatia oameni si copii sarmani, care nu au nici jumatate din ce ai tu.Ei ce sa mai zica? Multumeste-le lor ca ai unde asta, ai ce manca.Acestea,cat si sanatatea, sunt lucrurile de pret.

| RetardedRacoons a răspuns:

Jur ca e cea mai geniala intrebare de pe TPU!

| Okami23 a răspuns:

De ce un Iphone 5, aia vor sa scoata altul si asa va cere alt telefon. Si referitor la intrebare daca ii dai un telefon amarat si nu-i acorzi atentie? Un copil are nevoie de iubire nu de telefoane

| TooNight a răspuns:

Din dragoste, poate pentru ca iubesti o anumita persoana...si tu esti rodul iubirii dintre tatal si mama ta.happy

| VampireBlood a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| dodicuta a răspuns:

Pentru ca sa puna intrebari aiurea si sa ne faca sa radem.

| fdhgcvnb a răspuns:

Sunt de acord pana la partea cu Iphone 5.Eu vreau alt tip de telefon totusi. tongue

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Prost sau proasta mai esti! Sunt atitia copii care muncesc de cu zori pina seara sa aiba o bucata de pine, si tu te plingi ca nu ai Iphone 5? Mai bine lea-i multumi parintilor ca ai ce minca si nu dormi in strada!

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Ai dreptate fata,adica dc sa-u mai sinchisit sa ne faca daca nu ne ofera masini de lux,Iphon-uri,bijuterii scumpe,haine de firma,adica parintii nostri sunt niste roboti, niste masinarii de facut bani, ei nu au nevoie de mancare, odihna, ei trebuie doar sa munceasca ca sa ne faca pe plac, pentru ca daca nu avem un Iphone5 inseamna ca nu ne iubesc,ca ne urasc,adica cum isi permit asa ceva,eu in locul tau i-as da afara din casa, adica tu muncesti pentru ei, tu le dai de mancare, ii imbraci, le oferi educatie, iar ei nu-si permit sa-ti ia un amarat de Iphon? adica 500$? asta e pomana, si o bucata de paine costa mai mult.Sti ce-as face in locul tau? I-as da afara din casa, adica tu te poti descura fara ei! sa le fie rusine!

P.S:imi pare foarte rau de parintii tai, sunt sigura ca sunt niste oamenii minunati, pacat de copilul lor nerecunoscator

| maryus24 a răspuns:

Intreaba o femeie fara copil sa vezi ce simte... si apoi vei sti de ce...

| samysamy a răspuns:

Pt ca un copil nu-l faci pentru a-i face cadouri care mai de care, un copil e conceput pe baza iubiri nu de distractie.Ma rog cel putin asa ar fi normal

| Sase a răspuns:

E o afectiune psihologica ce se cheama sadism(placerea de a vedea pe cineva cum sufera) si cred ca e raspunsul la intrebarea ta.
Cred ca si eu am o afectiune psihologica, fiindca nu-mi doresc Iphone 5(asta e masochism).

| Madut a răspuns:

Esti fenomenal(a) laughing) Tie Iphone `ul iti da` sa mananci? Iphone`ul te imbraca? Nu inteleg de ce majoritatea tineriilor din ziua de azi sunt innebuniti dupa asa ceva? Chiar si eu daca sunt o adolescenta nu sunt inebunita dupa un telefon. Eu cred ca cel mai bun telefon e sa te tina bateria sa poti asculta o muzica la el si sa poti naviga pe net. Mai lasati`le naiba de Iphone`uri, Blackbarry sau mai stiu eu ce. Acum fiecare persoana cu parerea lui. Dar gandeste`te si tu la parintii tai @ NOname are dreptate.winking

| bruuu a răspuns:

Pentru ca uiti sa folosesti prezervativul sad.

| DevilBot07 a răspuns:

Sincer acu' daca am mai vazut o intrebare mai tare ca a ta... Jur!

| CupcakkeCaffe a răspuns:

Intrebarea asta este cea mai penala si retarda din tot site-ul asta! Esti normal la cap copile? Eu in locul parintilor tau iti luam toate electronicele sa traiesti fara elestraight face. Saracii tai parinti cum pot sa aiba un copil asa rasfatat si nerecunoscator ca tine.

| GenesisXD a răspuns:

Faci un copil din dragoste, dar e bine sa-l inveti si cu mult, dar si cu putin, nu se stie daca ai bani la 15 sau la 6 sa-i oferi un Iphone 5, stii, asa gandeam si eu : Dc m-au facut daca nu-mi ofera ce vreau eu? Gresit, ei imi ofera ceea ce am nevoie, nu mofturile mele ce poate sunt inutile.