| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele femei nu vor sa aiba copii desi pot? Pe cand altele ar vrea dar nu pot din punct de vedere medical.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din cauza "carierei" profesionale, dupa care din lene si neputinta.
Acele femei doresc sa-si asigure intai stare materiala "excelenta", dar uita ca nasterea dupa varsta de 40 ani este tot mai riscanta pentru ele, dar mai ales copilului.
Totodata, nu se gandesc: dupa ce mor, cine va profita de mostenirea lor lasata?

| mgtow a răspuns (pentru Bula):

Mostenitoru isi baga pul in mama si tata zilele astea. Nu merita nici mostenire la cum au ajuns cacatii sa isi bata joc de parinti si sa se bata cu altii prin scoala

| Bula a răspuns (pentru mgtow):

Daca nu au copii, atunci cum?

| mgtow a răspuns (pentru Bula):

Unii mor inainte de 70 altii inainte de 60. Daca rezista pana ajunge la pat lasa locuinta la schimb sa stea in azil si sa fie jngrijit/a si daca nu au dumnezeu cu mila. Era o baba care avea un ochi mancat de viermi si pe fisa din Italia nu o interesa. Ingrijitoarea nu a mai mers la ea si era plina de viermi. Dupa ce au duso la spital medicii sau oferit sa o intretina prin vizite regulate. Promediul vietii in RO e de 73.5 deci la varsta aia mai ai putere sa te misti apoi se duce viata din degete sclipite

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le place viata de pramatie, sau nu au incredere in barbati ala mic e o intretinere scumpa pe termen lung care nu stii daca va fi langa tine la greu sau iti zice du-te in plc ca nu imi pasa de tine. Singuratatea e cea mai buna nevasta/sot chiar daca nu te iubeste si iti deschide ochii sa vezi realitatea dura macar e sincera cu tine

| Adry05 a răspuns:

Că nu vor și atât, e fix treaba și problema lor și n-avem de unde să știm de ce

| darrio2007 a răspuns:

Cele care nu vor sunt mai libertine. Nu vor sa aiba batai de cap. Desi vor regreta, la o anumita varsta, ca nu au pe nimeni langa ele. Cele care vor, pot adopta un copil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E alegerea fiecarei femeie si a fiecarui cuplu daca face sau nu copii. Nu vad de ce ne am baga noi nasul in treaba asta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Răspunsul tău rezultă din felul în care ai pus întrebarea. Unele și altele, și din cauză că cauți o cauză care ar genera această stare de lucruri. Nu e nimic în spate. Cine vrea și poate, face.

| sofisis a răspuns:

Pentru ca este dreptul fiecarui om de a-si alege cum isi traieste viata si pentru ca contrar crezului babesc, NU toate femeile au instinc matern si nu toate isi doresc sau ar putea avea grija de copii.
Crez la care vad ca si tu aderi, prin prisma rapsunsului pe care l-ai oferit.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu cred ca o femeie poate zice ca nicioadat nu si-a dorit copil. Poate doar la o anumita varsta nu. Poate a fost prins de cariera si cand a vrut nu a mai fost timpul potrivit sau poate nu a gasit omul potrivit cu care sa-si doreasca acest lucru.Am vazut si ascultat multe reportaje cu femei care nu au copii.Dar nici una nu a declarat senina si fericita ca nu a vrut niciodata sau ca gaseste acest lucru stupid si e mai fericita fara.(Cel putin la varsta de peste 50 cand l-i s-a facut interviul asa s-au pronuntat)

| Eireann a răspuns:

Unele femei nu sunt facute sa fie mame, nu au dorinta asta si isi gasesc implinirea in alte lucruri. Sunt femei care aduc pe lume copii de care nu vor sa se ocupe asa ca ei ajung in grija bunicilor sau mai rau in grija statului. Cat despre cele care isi doresc copii si nu pot, e o situatie trista dar nu fara scapare. Fertilizarea in vitro, mama surogat, adoptie si am auzit recent transplant de uter.

| denisQ00 a răspuns:

De ce ar trebui sa fie obligatoriu sa faci copii? Pana la urma daca nu poti face unu, infiiaza crede-ma ca, copilul ala o sa fie foarte fericit adica gândiți-va cati copii ar vrea sa aiba o familie happy

| ColeStClaire a răspuns:

Este alegerea fiecarei femei. Am 2 prietene foarte bune. Amandoua trecut de 28 de ani, amandoua casatorite. Le stiu de cand eram copii. Nu au vrut niciodata copii. Nu or plac copiii. Nici partenerii nu vor. Nu este problema nimanui ce si de ce