| Rihhana1 a întrebat:

De ce unii oameni nu au noroc in dragoste?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca femeile sant curvé si baietii vai de pulá lor. Asa a vrut dumnezeu sa-i tina pe cei fara noroc in dragoste condamnati la singuratate eterna, sa isi traiasca viata alaturi de scarbe, maltratatori droguri, bautura, destrabalare...

| Adry05 a răspuns:

Nu există, doar nu știu să atragă sexul opus laughing dacă ești genu de om care nu e în stare să comunice c-o fată logic că n-o să fie niciuna atrasă de tine (vorbesc la general)

| Rihhana1 explică (pentru Adry05):

Comunicarea este cheia succesului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rihhana1):

Eu zic ca intelegerea este cheia succesului. Degeaba comunica in sensul in care fiecare sta pregatit sa dea un raspuns care sa-i inchida gura partenerului. Intelegere din vorbe si din priviri. Stiu oameni in varsta care se inteleg foarte bine si acum, au fost pe aceeasi lungime de unda de la inceput. Au simtit ca pot sta unul cu altul mai mult de 5 minute fara sa se plictiseasca. Au apucat peste 50 ani impreuna si tot s-au inteles. Partenerul de viata se alege cand simti ca te potrivesti la toate capitolele, ca poti sta langa acea persoana o perioada infinita. E rar ce zic eu dar sunt cazuri reale. Trebuie ca amandoi sa faca eforturi pentru a forma o relatie cat mai durabila. Daca unul tinde sa o ia pe alte cai mai bine il lasi de la bun inceput.

| mgtow a răspuns (pentru Adry05):

Sant care vor sa le atraga prin metoda sfintita (omul bun) si alea rad de el sau se uita apoi merge mai departe ca si cum ar fi invizibil. E varianta ca un % din oameni sa fie programati de viata pentru a trai asa, niciodata nu vei vedea un frumos cu una faina doar urat frumoasa si urata frumos. Multi accepta sa ramana cu femei urate pentru ca au speranta unei relatii de durata fara inselat

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca facem alegeri proaste!
Cand iti alegi barbatul dintre curvari sau golansi, nu te astepti sa-ti fie fidel si nici sa-ti ridice tie statuie, ca-s obisnuitit sa obtina ce vor, dupa care, sa te arunce ca o carpa folosita.

| Rihhana1 explică (pentru Violleta2022):

Unii sunt cum spui tu iar altii sunt prea fatalai, care este varianta buna?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rihhana1):

Sa deschizi ochii si sa fii dura cand alegi, ca ramai cu ala pe veci!

| Drimmero a răspuns:

In dragoste nu e vorba de noroc ci de pragmatism si de alegerea facuta cu cap, oricum oamenii se plictisesc mereu si vor cauta ceva nou, fie ca vor recunoaste sau nu, relatiile fericite ce le vezi acum peste 1 an pot deveni istorie si tot asa.

| Rihhana1 explică (pentru Drimmero):

Daca dupa un an va plictisiti, nu va mai alegeti niciodata parteneri pentru viata?

| Drimmero a răspuns (pentru Rihhana1):

Nu ma refeream strict la mine, ma plictisesc si eu dupa un anumit timp in care imi devine anosta fara perspective de viitor,, o relatie nu ti-o cladesti niciodata cu planuri, totul e spontan, poate ca asta e secretul succesului.

| Sofer a răspuns:

Ca nu lea ieșit în cale acel înger ca să fie noroc în dragoste. Nici eu nu am noroc în dragoste dar în schimb am noroc în altceva.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Norocul ți-l faci.

| Apokales a răspuns:

Pentru ca au cei doi au un nivel ridicat de fericire, in general, astfel casatoria lor rezista mai mult timp.

| StrongHeart a răspuns:

Nu exista noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu au acum dar vor avea in viitor DACA cauta dragostea. Sa nu stai sa pice de sus, trebuie sa faci si tu un efort. Unii oameni sunt mai timizi, fara experienta de viata sau au alte probleme. Nu toata lumea gaseste iubirea la fel de repede. Unii au tupeu mai mult si gasesc mai repede desi nu cred ca vor sta prea mult timp impreuna daca se plac prea repede, e ca un foc de paie.

Răspuns utilizator avertizat
| Jukosto a răspuns:

Ca nu au dat bine cu zarul.

| EduardEdu1994 a răspuns:

Dragostea nu are la baza norocul.

| Agnostic86 a răspuns:

Asa cum s-a mai mentionat nu cred ca este vorba de noroc.
Cred ca este vorba de ce esti dispus sa accepti si cat de mult vrei si poti sa lupti pentru a te "adapta" cumva la ce ai langa tine. Sa poti sa te complaci in relatia pe care o ai. Asta daca consideri ca merita sa mergi mai departe. Intrebarea este mult prea generala si lipsita de context. Dar cred ca daca ii acorzi suficient de mult timp, "dragostea" sau "norocul" va veni de la sine.