| Sara2 a întrebat:

De ce unii oameni nu au noroc in dragoste? nu au sansa sa fie cu persoana iubita? sad

10 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Norocul ti-l faci cu mana ta.Nu vine nimeni sa ¨te iubeasca¨, trebuie sa cauti cu adevarat iubirea si sa ti-o doresti.Dezamagiri in dragoste sau despre dragoste a avut toata lumea.Totusi, ai vazut pe cineva ca s-a dat batut? Niciodata, niciodata sa nu incetezi sa speri.

| pwp a răspuns:

1. Tine de destin.Pentru oricine exista undeva sufletul perete.

| fabiola a răspuns:

Nu-mi place si nu mi-a placut niciodata sa vorbesc despre noroc in dragoste! In dragoste trebuie sa ai ce meriti, sa cauti, sa oferi...

| Vrajitor a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, nu esti singur/a.
Dar candva va aparea o persoana in viata ta care iti va da de inteles de ce relatiile anterioare nu au mers niciodata :*:*.
Capu sus! iubeste cu inima curata caci
"Ce nu te omoara te face mai puternic"

| DeathIncarnate a răspuns:

"vai ce trist"rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))"mi se rupe sufletu"...

| Vrajitor a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Hai sa nu o dam in versuri Spike, daca nu te intereseaza nu posta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, sti cum e? noi nu stim ce vrem de la viata, din pacate, nu mai gandim, nu ne mai cunoastem pe noi, darmite pe cel de langa noi. Nu mai exista respectul fata de persoana iubita(putine cazuri). Unii prefera banii, distractia, prefera sa isi traiasca viata intr-o lume a singuratatii din punct de vedere al credintei. Credinta inseamna sa iubim sa ne intelegem sa ne respectam. O persoana nebuna dupa distractie, nu o sa cunoasca niciodata fericirea. Ca sa fim fericiti trebuie sa ne cunoastem pe noi, ce vrem de fapt de la viata? sa fim fericiti nu? atunci nu cauta fericirea, las-o ca vine ea, la momentul potrivit. Si cand ti-ai gasit pe cineva esti implinit, aceea persoana ar face orice pentru tine. Dar daca nu ai "noroc" cum spui tu inseamna ca aceea persoana nu e pentru tine, tu meriti ceva mai bun, o sa vina clipa cand o sa fi fericit/a. Si mie imi place de un baiat de 8 ani de zile, si nu pot fi cu el, intre timp viata mi-a oferit multe sanse cu altii baietii, dar am preferat singuratatea.Si sti ce? singuratatea te omoara, mi-am dat seama. Eu zic ca nu pot sa il uit, la cat il iubesc. Dar Dumnezeu a lasat pentru fiecare om, pereche. Si noi ne intrebam ca de ce nu putem fi cu persoana iubita? dar nu ne intrebam daca eram pentru noi? o persoana care intr-adevar te iubeste, se intoarce la tine, daca nu s-a intors inseamna ca nu era a ta.

| loveyourkiss a răspuns:

Daca e cu adevarat sufletul pereche atunci vor fi candva, pentru ca sae e dat de la Dumnezeu. Acum, nah sunt unii oameni care iubesc dar nu stiu sa arate asta (ma refer la fapte) si poate ca asta o deranjeaza pe persoana de langa ei, nu stiu cum sa-i atraga atentia si uneori se intampla ca vrea sa ii arate dar nu stie cum si se intelege altceva. Si daca nu e persoana potrivita poate mai bine suferi acum decat mai tarziu. Asta cred eu big grin

| Reyko95 a răspuns:

Poate ca persoana "iubita" nu o iubeste pe ea/el

| Tomy98 a răspuns:

Lasa bre omu sa zica din Spike... dai tata inainteapplause
Asta cu norocul....nu e ceva real.Este doar o iluzie, norocul ti-l faci. Daca nu stii cum sa arati, invata de la altii sau fii tu insuti!