| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp m-am mutat in apartamentul cumparat de parintii mei unde veneam mai mult in vacante deoarece ei lucreaza in alta localitate. Problema e ca aici sunt niste copii FOARTE obraznici, de fiecare data cand ies pe afara striga dupa mine in toate felurile, rad, odata m-am trezit cu o palma la fund de la un copil de vreo 5-6 ani! Nu pot sa deschid geamul ca mereu se uita incoace, inclusiv babele de pe afara si ma simt ca naiba, parca as fi un extraterestru. Alta problema e cu vecina de vis-a-vis: sta mai tot timpul la geam si se uita fix la mine, nu zambeste, nu zice nimic, doar se uita intr-un mod oarecum dispretuitor. Nu stiu de ce sunt privita asa, probabil pentru ca sunt singura si nu am pe nimeni. Prieteni nu vreau sa-mi fac aici. Va rog dati-mi un sfat... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Când ieşi afară, ia cu tine o drujbă pornită sau merge şi o macetă ceva. Nu o să se mai ia nimeni de tine, îţi garantez eu.
Cât despre vecina aia enervantă care se holbează, oare ştie ce gust are sprayul paralizant cu piper?

2 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Si ce fel de sfaturi ai vrea sa primesti? Sa o pocnesti pe vecina aia sau sa mergi la ea cu o placinta? E treaba ei ca se uita la ce faci tu, poate ar trebui sa o intrebi daca nu are si alta treaba, dar mai mult ce poti sa faci?

| YonNuTzz a răspuns:

Sa nu-ti pese de ce cred ei Mergi inainte Si nu-i baga in seama se vor simti ca niste prosti si te vor lasa in pace.