| Cristina5755 a întrebat:

Care sunt semnele cele mai evidenre care imi pot arata ca baiatul pe care il plac chiar ma place?
Noi in trecut nu prea vorbeam nici acum nu vorbim absolut deloc...
imi face urmatoarele lucruri:cand ma vede se tot uita la mine,da nu chiar mereu, mereu cand trec pe langa geamul lui misca jaluzelele sau se nimereste sa fie pe geam...de multe ori le are doar despartite...El sustine ca place o fata cu #A dar acum 1 saptamana cand am iesit afara ma atinsese cu umarul pe geaca si se uita cu coada ochiului sa vada daca ma uit la el dar eu cand m-am intors cu fata la el vorbea cu un baiat si se inrosise putin de tot la fata..Si cand se duce la scoala el vorbeste cu doua fete care ale caror nume incepe cu #A la una dintre ele i-a dat o palma peste fund si i-ar cealalta l-a apucat pe el cu mana de fund vorbeste cu ele si la ele se inroseste la fata....acum doua zile cand am iesit afara cu prietena mea am trecut cu ea pe langa el si el a dat cu mingea o singura data inspre noi...nu stiu pe cine a vrut sa nimereasca el de fapt...si a lovit-o pe prietena mea cu mingea in picior...si ea zis lui:Baa tu nu ai ce face decat sa dai cu mingea in noi? si el a zis:ce copii! cu toate ca eu nu i-am zis nimic si prietena mea i-a zis:pleaca ma dreaqu si el i-a zis:pleaca dreaqu in loc de plecati dreaqu... faza e ca el inainte ma jignea si isi bate joc de mine si ma facea in toate felurile...nu mai sunt cu el in scoala sunt la liceu am 15 ani si el are 14 ani si este in clasa a 8-a.....si isi batea joc de numele meu de familie dar acum imi spune pe nume si nu ma mai jigneste...ce se intampla? ce sa fac eu mai departe? sa mai trec pe sub geamul lui? cum sa ii atrag atentia intr-un mod subtil ca sa nu ii dau de banuit...va rog ajutati-ma...promit funda celui mai bun raspuns...

1 răspuns:
| ANONIMUS251 a răspuns:

Buna de obicei noi baietii cand placem o fata incercam sa vorbim cu ea cu orice pret sau eu personal daca as place o fata foarte tare incat sa am emotii extraordinare cand o vad si sa nu vorbesc de teama ca nu spun ceva ciudat as ignorao dar totusi trebuie sa comunicati

Eu in general sunt o fire mai timida dar vorbesc cat se poate de mult cu fetele pe care le plac

Si chiar daca nu te place nu e nimic il poti cuceri chiar tu doar incearca sa vorbesti mai mult cu el sa glumiti sa il faci genul de prieten BFF incat sa puteti sa va spuneti totul doar asa poti fi convinsa ca te place sau nu daca abia vorbiti nu prea ai sanse sa te placa
dar totul e posibil Succes

P.S. Daca ti-am fost de ajutor nu uita sa imi lasi fundita