| DarkusXD a întrebat:

De un timp am inceput sa plac o fata.Nu este genul timida nici genul rea, ii place sa stea cu prietenele ei foarte des, si nu o pot prinde singura mai niciodata.Ea stie ca o plac si o admir pentru ca este singura care avut curajul sa imi spuna ca ea tine la alt baiat si cand intervin altii gen eu, o derutam etc.Din cate stiu ea nu mai tine la niciun baiat deoarece el este mult mai n-are decat ea si el nu o prea baga in seama.In fine sa revenim... Faza e ca nu cum curajul sa ii spun altceva in afara de buna, ce faci si chestii d-astea, in rest ma blochez.Cel mai mult vorbesc cu ea pe whatsapp, fb si toate cele.Chiar nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai decat una din doua variante: ori ramai asa blocat, ori te deblochezi, te duci frumos la fata si o inviti la o prima intalnire. Nu o dezamagi!

| Hakuouki a răspuns:

Eu nu inteleg de ce se cere sfaturi daca situatia nu e descrisa complet? In situatia sunt mai multi factori pe care noi nu ii cunoastem, astfel sfaturile noastre nu pot fi bune. In primul rand, unele fete se cam uita dupa tipii mari chiar daca sunt ignorate. In al 2 lea rand facebook-ul si, citez, "Toate cele" nu prea te ajuta, incepeti sa iesiti si arata-i cum esti tu, pana la urma vrei sa fi cu ea, nu cu contul ei de facebook. Dupa ce iesiti de cateva ori, iti poti face curaj sa ii spui ce simti. Inca ceva, ai putea vorbi cu una din prietenele ei sa afli daca ea are pe cineva, nu de alta, dar eviti din start complicati ce ar putea aparea. Orice ar fi, ramai calm nu te agita. Daca vrei sa discutam mai pe larg, jerry13co e id-ul meu.

| AleCSa05 a răspuns:

Rezolvi ceva daca stai ca un pisoi zbarlit?, eu zic ca, daca fata iti raspunde "cautarilor" tale si ea simte ceva pentru tine.Prima data ai putea sa o chemi afara si sa vorbiti [nu-i spune direct ca iti place de ea, testeaza terenul], iar daca ea se simte bine in compania ta ..atunci ii poti spune ca o placi.

| 13Scarlet a răspuns:

Invit-o la un film sau restaurant, oricum nimic nu se schimbă, fie c-o faci sau nu.

| ManiacKilleR a răspuns:

Incurajeaza-te si spune-i ce simti Sti vorba aia "Incercarea moarte n-are" Daca ea zice ca nu vrea sa fie cu tine nu te intrista nu a fost sa fie. Daca esti timid toata viata nu o sa reusesti nimic.

| emylia2000 a răspuns:

Spune-i ce simti pentru ia...fa-o sa rada, fetelor le place asta.Alta ocazie nu mai ai.Fa-ti curaj.Nu lasa ca timiditatea sa te impiedice sa ii zici.