| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.am 16 ani si pana acum nu am avut niciun prieten. Dupa parerea altora, (deseori primesc complimente) sunt frumoasa, sunt inalta, am parul fain etc. Acum sunt in clasa a Xa. Cand am intrat in liceu, eram destul de timida, insa, datorita prietenei mele din clasa, am invatat sa ma comport cat de cat adecvat (mi-a mai trecut timiditatea, insa nu total). Si prietena mea zice ca ar trebui sa ma schimb putin (in convorbiri cu baietii de ex.), insa nu stiu cum! Toate prietenele mele au prieten, sau cel putin au avut cel putin 1 pana acum. Cand iesim in oras, altele mereu sunt cu un baiat, iar eu ma simt ciudat pentru ca sunt singura. Pana acum nu m-a prea deranjat faputl ca nu aveam prieten, dar in perioada aceasta incepe sa-mi cauzeze un fel de depresie. Mi-as prinde bine cateva sfaturi! Mersi anticipat! (Fundaa!)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai avut si,se pare,ai alte prioritati,nu te nelinisti.
Baietii,la varsta asta,incep sa fie raul necesar,dar daca reusesti sa eviti inca sa-ti complici viata,tu vei fi cea castigata.
Inteleg ca ai nevoie de afectiune,o afectiune ciudata,venita de unde nu te astepti,ai varsta normala pentru asta.
Priveste cu atentie baietii din jurul tau si observa care din ei se inroseste sau se pierde sau se agata ca inecatul de privirea ta.Uita-te care se poarta cu mai multa atentie cu tine. Dintre ei ai de ales. Unul, din toti, este viitorul tau prieten.Si,la cat de frumos si matur gandesti, am incredere ca vei face o alegere corecta.
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai timp de el dupa ce termini studiile. Mai ales cu liceul sa mentii o relatie poate avea dezavantaje, pierzi concentrare la studii poti avea probleme cand dai bacalaureatul, etc. Mai bine cand termini tot ce ai de invatat faci pasul cu persoana iubita.

| bil a răspuns:

Sa fi sociabila cu baieti