| Sconcsiş a întrebat:

Deci am rămas şocat azi când un prieten mi-a zis că are un băiat în clasă a cărui părinţi sunt fraţi.
Eu îl ştiu pe băiatul ăla. Ştiu că mai sunt cazuri, dar m-am şocat pentru că nu m-am gândit că ar putea fi aşa de "aproape" de mine. Băiatul e perfect normal. Nici nu am ştiu că părinţii lui sunt fraţi.
Chiar aşa de puţină minte au unii oameni?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca parintii nu sunt in puscarie si copilul nu e la orfelinat, atunci nu sunt frati. Te-a pacalit prietenul tau sau si el a fost pacalit de altcineva. Ignoranta te face manipulabil.

| gigiro a răspuns:

In Romania si cred in intreaga lume se pedepseste prin lege incestul.Asadar,povestea nu e adevarata, sau daca e adevarata.e de condamnat, adica parintii trebuie pedepsiti.

| katy a răspuns:

Si eu cunosc doi veri care s-au casatorit:-| nu prea mi se pare normal.dar nah.

| Mihaela a răspuns:

Hei. Mi se pare foarte amuzant, in special prostia omeneasca mi se pare amuzanta. Doamne! Nu-mi vine sa cred! Nu am mai auzit niciodata asa ceva; dupa ce as afla chiar daca nu as vrea, l-as privi altfel pe prietenul cu 'problema'. Cand m-as uita la el m-as gandi cum se simte, ce gandeste. Stiu ca am avut o colega noua si am aflat ca ambii parinti i-au murit, si am inceput sa o privesc cu alti ochi.
Oricum, nu stiu ce sa zic. Sunt socata.
Numai bine!

| andrei a răspuns:

Si te asteptati ca acel baiat sa aiba 3 maini? Si de ce sa fie marginalizat acel copil? El nu are nici o vina pentru asta, dar romanii mai ales privesc altfel copii cu probleme in familie.

| Sconcsiş explică:

@Natalia
Yep, ai putea învăţa să scrii

| AnGeL a răspuns:

Pai n-ai ce sa le faci, alegerea lor

| JustDolt a răspuns:

Am şi eu o colegă a cărei părinţi sunt verişori primari şi chiar m-am mirat.dar fraţi. chiar e o prostie straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, numai ce ai spus ca baiatul e perfect normal si ca totul e bine. Intrebarea de la sfarsit e... pur si simplu stupida. Incerci sa te dai destept bazandu-te pe lucruri demult expirate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uf ce urit miroase.E de la tine sau copilul respectiv a fost conceput de cele doua rude in pozitia misionarului.Nu-i nici miros de ala dar nici de sconcs.E de creer ars uritmirositorule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudat.ori ai fost pacalit ori...saracu baiat.

| rony a răspuns:

Sunt o categorie de oameni care se casatoresc intre ei, mormoni