| CosminGherasimescu a întrebat:

Salut! Am și eu nevoie de o parere. sunt intr-o relație cu iubita mea de aproape 11 luni, ne merge tot perfect, avem o relație satanatoasa și deschisă din orice punct de vedere, avem o viața sexuală foarte activa și suntem deschiși pe orice subiect. Nu ne-am certat niciodată, in afara de contradictorii și discuții, nu ne-am certat niciodată și am toată încrederea in ea și ea in mine. Acum 2 seri a avut banchetul ei la clasa a12a, am fost acolo cu părinții ei, am făcut toți poze împreuna, totul mergea perfect, pe la 22 am plecat acasa pentru ca nu aveau voie cu pereche. Noi vorbisem ca pe la 3-4 dimineața când se termina ma suna și vin sa o iau acasa la mine, pe la 23:58 m-a sunat ca i-am spus ca ma culc, totul foarte bine și frumos, la 02:47 m-a sunat cu tovaras care era acolo ca gagica mea se linge cu altul și mi-a trimis și video ca sa trebuiască sa văd totul cu ochii mei, sa rămân și mai șocat, am sunat o, și am întrebat o ce a făcut, a bufnit in plâns și ma ruga sa vin sa o iau pentru ca inițial an refuzat, după mi-am dat seama ca trebuie sa ma duc sa o iau și sa văd care i treaba, am vb cu mai multă lume de acolo, mi-a recunoscut și ea ce a făcut, și am tras concluzia asta, a băut peste măsura, ea nu băuse mult cantitativ, problema e ca ea are 42kg si clar o afectează mult mai tare. Băiatul asta, pe ringul de dans s-a pus in spatele ei si ușor ușor s-a apropiat pana a luat o de talie, doar au dansat. Apoi s-au dus la masa iar băiatul insista și tot spunea ca nu-l pupa și pe el, gagica mea ii spunea ca are prieten, iar el tot spunea "nu te contrazic " in timp ce ii ținea mâna pe coapsa, iar ea nu știu de ce îl lasă, ea spunea ca era beata și nu conștientiza ce făcea, știa ca e greșit dar nu putea face ceva, asa mi-a spus, apoi a plecat afara crezând ca scapa de el, tot ea mi-a spus. Băiatul ăla s-a ținut de ea și au mers in parcarea de lângă și s-au lins, totodata ea spune ca nu voia sa se întâmple, dar nu a plecat de la masa, nu m-a sunat să-mi spună ca se da unul la ea, pur și simplu a stat, ceea ce ma face sa cred ca voia asta... totuși ea spunea ca nu era conștientă de ceea ce făcea și nu știa ce face, dar totuși era doar băută, nu drogata. Acum spune ca regreta și ca e cel mai mare regret din viața ei, ca e cea mai fericita de când e cu mine și a făcut asta fiind inconstienta, iar dacă ar fi fost conștientă nu ar fi făcut asa ceva vreodată, știu ca ma iubește și tine la mine, și i-as acorda a doua dansa doar pentru faptul ca in aproape un an de relație nu ne-am certat niciodată și mereu ne am inteles cel mai bine… voi ce parere aveți?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă va pocăiți amândoi aveti toate șansele la o căsnicie fericita, altfel dacă se nai îmbată când tu nu ești acolo poate te și înșeala și dacă ați fi căsătoriți.

| dullcat a răspuns:

Buna.In acest caz eu zic sa-i mai acorzi o sansa. Tind sa cred ca acela doar a profitat de ea si e o inscenare sa va desparta? Care erau sansele sa fie cineva in acel loc sa filmeze fix atunci? Mi se pare dubios.

Daca iti gasesti curajul si rabdarea, ofera-i o a doua sansa.E rar sa gasesti pe cineva cu care sa te intelegi asa bine. Dar subliniaza-i ca va avea de muncit pentru a-ti recapata increderea pierduta.Sa nu fie doar un episod care sa treaca usor, deoarece tot e grav.Si fie nu mai bea, fie trebuie sa o insotesti tu mereu de acum inainte la petreceri? Cam greu.

Cu pasi mici inainte, cu siguranta in timp veti trece peste, iar conexiunea va deveni mai solida, insa asta doar daca luptati amandoi.

| VoidEternal a răspuns:

As ierta-o. Doar de data asta.

| CleanHeart a răspuns:

Asta tu o stii ca na relatiile astea super tineresti au multe chestii de astea prin ele si daca tu crezi ca poti ierta infidelitatea si mai ai o data incredere incearca dar sa fii mai atent si ea la fel, depinde de voi ce compromisuri faceti si cat de departe vreti sa va duceti relatia dar in iubire sa nu existe jignire, infidelitate, lasitate

| Continchiscontsters a răspuns:

Băutura vezi ce face frate? Frate băutura este de vina fata cum ai zis și tu frate dacă era conștientă ce mai face așa ceva? Nu face pai spune-i frate sa lase Alcoolul naiba ca uite cum rămâne fără conștință și fără sa vrea ce se întâmplă pai

| Continchiscontsters a răspuns:

Și mai ales dacă nu-i place deloc Alcoolul și i-a dat ala cu forța să bea la asta nu te-ai gândit? Ca vrea sa va despartă? Vezi ca ala face totul ia nu are nici vina ia nu era conștientă frate ăla este de vina

| Continchiscontsters a răspuns:

Împăcațiva lăsați prostile aia e s-a întâmplat.a băut peste limita cred eu stau și ma gândesc acum și ala a văzut cu tău ai plecat și a văzuto pe ia beată terci și uite asa ala sa băgată acum na

| Continchiscontsters a răspuns:

Tu nu trebuia s-o lași beata acolo aicia greșeală îți aparține 100% boss ști de ce? Căci sunt 11 luni da? Zic bine? Corect? Tu nu ai cunoscut-o deloc pe ia? Nu ști apacatruile ei? Sau ca la băutura o ia valu? Mulțumește ca ai scăpa cu atâta ca altfel ăla ți-o făcea calumea ți-o spun. Frățește nu ma înțeleg greșit frate da cineva trebuie să-ți spună de fapt cum Stau unele chestii care tu trebuie sa fi conștient de ele

| Continchiscontsters a răspuns:

Inconștienți sunteți amândoi tu ești bou ai lăsat-o între lupi beată și ia a loato valu și s-a întâmplat. învață din asta și nu-ți la lăsa femeia beată și nici în urma baga la cap ce-ți spun și baga bine de tot.

| GeorgeCazan a răspuns:

Primul vinovat ești tu că ai lasat-o beată acolo. O fată se îmbată mult mai ușor ca un băiat, cu o cantitate de 4 ori mai mică de alcool consumată. Dacă era la banchet și a fost și filmata, e clar ca totul e ca un flagrant făcut de un coleg sau colegi, care voiau sa o despartă de tine. Din nou ești de vină, chiar orb aș putea spune, că nu vezi lucrul ăsta evident. In plus ea a protestat si i-a zis ăluia că are prieten. Referitor la despărțire, gândește-te ca unii caută toată viața perechea perfectă și nu o găsesc; eu unul aș ierta fata. Gândește-te ca urmează și bac-ul; dacă tu de despărți de ea, ea ce face la bac?

În viață, în general, e bine sa "mai citești și printre rânduri", că uneori situația e alta, nu cum îți este expusă.

Concluzia mea, la ce ai scris tu, e că fata nu te-a înșelat cu nimic.
A fost mai mult agresata de ăla și filmată și tu nu vezi lucrul ăsta. Eventual poate îl întâlnești pe cel care s-a luat de prietena ta și ii transmiți câteva de sănătate, așa prietenește. Du-te la ea și împac-o și fiți fericiți.

| RIGeorge a răspuns:

Constienta sau inconstienta atat timp cat a facut asta si isi aduce aminte pentru mine nu exista iertare, a facut acum o va face si mai tarziu si poate si mai lata asta e parerea mea, tu faci cum crezi ca e mai bine si ce simti, daca nu o ierti bine, daca o ierti trebuie sa te impaci cu ideea asta si la prima cearta sa nu ii reprosezi lucrul asta.