| Altair22 a întrebat:

Deci eu cred ca am sa-l bat pe pr lu' sora`mea de o sa se c**e pe el pentru ce`i face iubitei mele surori vitrege angry

Prietenul ei se poarta infiorator cu ea. Deci din experientele de viata acumulate de la fiecare pana acum, un baiat nu ar trebui sa se poarte asa cu iubita lui.

O bruscheaza, da in ea, ii da capace straight face de fata cu p***laii de tovarasi ai lui, iar odata a si batut`o ( la modu' l a inceput sa o plesneasca de fata cu cica cel mai bun prieten al lui cand ea era la idiot acasa angry - ce animal mah, o si cheama acasa la el si o bate acolo - si s`o motivat handicapatu' ca cica l`o muscat sora`mea de buza si ca lui nu`i place raised eyebrows no Cristos!

O face proasta pe fata, fraiera, ii tot zice " in ma`ta", p**da straight face De un an de zile de cand sunt astia impreuna si tot asa. ALA atata zice ca o iubeste, si soara`mea o avut f multe ocazii in care putea sa-i dea liber dar nu a facut`o fiidca cica el o iubeste prea mult si nu o lasa niciodata. Este extrem de gelos si nu suporta sa stie ca sora`mea e p nu stiu unde. Nu suporta nici cand iese cu fetele - adica din an in paste ca ala nu o lasa nici cum. O impig eu de la spate sa mearga si cu fetele.

In fine... nu prea inteleg. Concluzia mea e ca l` rasfatat pe asta prea mult. Prea i`o facut pe plac si acum ala si`o luat`o bine`n cap straight face Si uite, uite ce`i face! angry EA este si fooaaaarte sensibila. mi-a spus ca odata ala i`a spus ca se poarta sa cu ea fiidnca merita ca cica il enerveaza la culme ce face sora`mea cand se certau sau asa, isi inchidea telefonul - nu raspundea. etc...

Sora`mea pange tot timpu deja nu mai suport. i-am zis ca il bat de il usuc dar mi-a zis sa nu care cumva sa fac asta ca se va supara pe mine foarte tare si o sa ma spuna la tatal meu biologic laughing E foarte speriata...

Eu cand am facut cunostinta cu pr ei, mi se parea de treaba dar foarte timid, nu a prea vorbit cu mine thinking Asta a fost la inceput dar acum cand vad ce`i face fetei. Nu mai inteleg. i-am pus odata mana pe telefonul' lu' sora`mea si am vazut numa mesaje d dragoste din partea celor doi. Ei chiar se iubesc sau ce mama naibii?

Nu stiu ce sa-i mai zic la sora`mea. Cum sa o fac sa priceapa ce e mai bine pentru ea. Ea este berbec, p***lau sagetator laughing Si are 17 ani abia impliniti luna asta oh go on Eu 19. Daca ar fi sa ma iau in gura cu bobocii astia ce numa acum au dat de gustu liceului oh go on Chiar n`are rost sa ma enervez mai tare.

Doamne iarta`ma! Iertati`mi va rog registru de vorbire tipic chat/mess dar nu mai pot de oboseala si nervi angry Trebuie facut ceva neaparat.

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Eşti tip, nu? Rupe-i picioarele. Un bărbat nu ţine la femeia lui dacă se comportă aşa. Stă cu ea doar pentru că ea îi permite să se comporte ca un porc. Dacă ea crede că îl iubeşte şi n-are tupeu să se despartă de el, iei nişte amici cu tine şi îl prindeţi într-o scară. Asta în mod repetat, până îi dă papucii la sora ta de bunăvoie.
Ţi-aş da o mână de ajutor dacă am fi din acelaşi oraş.

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca bataia nu e o solutie, asta nu inseamna ca nu il poti intimida putin. Vorbeste si cu sora ta. Oricat l-ar iubi, nu cred ca poate trece cu vederea atatea. Vorbeste cu ea si spune-i ca nu e normal ce se intampla. Sunt atatia baieti care cauta o fata. Nu trebuie sa stea cu necioplitul ala care nu o respecta.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Rupel in bataie nu o lasa pe sora ta sa fie tratata asa nu est normal ca barbati sa le buruscheze pe fete.

| anka a răspuns:

Omule, tampitul ala isi bate joc de sora ta. Bineinteles ca pe ea nu ai cum sa o convingi sa renunte la el. Probabil ca il iubeste sau probabil ca ii e frica de el. Dar ai putea sa vorbesti cu el sa fie atent cum se poarta cu ea. Daca nu te simti in forta roaga-l pe tata sa vorbeasca cu el. Vreti sa va sune de la spital cineva sa veniti la biata fata batuta mar? Gelozia e boala grea.

| Altair22 explică:

Mai... sora`mea i`ar spune la taica-miu daca m`as lega de ala, si n`am sa mai vad bani de la el veci pururi. straight face Oricum e deja suparat pe mine ca m`a prins fumand si am mai fost asa in grupuri sa-i mai batem pe astia ce aveau chef de caternica si am venit cu tricou plin de sange de la ala laughing Stalone nu`i nimic laughing

Vreau sa-i respect cuvantu' lu sora`mea deoarece vreau sa fiu alaturi de ea si sa o ajut. Bataia nu ajuta chiar de fiecare data. Poate ca as coplica treburile si daca il ba pe ala o sa se razbune :_j si la sora`mea o sa ajunga cel mai sigur straight face

Ala e copil mah... nu`i copt la minte. Si si ala le are cu bataile. WHOOOA... poate imi vandalizeaza handicapatii astia masina angry ca atunci creca ii pun sa`mi pupe spoileru' din fata cu buzele din mers raised eyebrows

E nasol. Intre ei este iubire - dar nu stiu ce iubire e asta.

Va multumesc pentru raspunsuri.

| Brotacelu a răspuns:

In cazu de mai sus... Distractie placuta, ce mai astepti, invitatie?

| gabriela_3062 a răspuns:

Cand se intalneste sora ta cu el de ce nu te duci si tu cu ei si cu alti prieteni sa iesiti mai multi in grup si vezi daca se mai comporta asa cu surioara ta si de fata cu tine sau ai putea sa iesiti la o bere ca intre baieti si sa vorbiti dar fara violenta! Ar merita bataie, dar daca el asa se comporta cu o fata, da-ti seama ca nu merita sa te pui la mintea lui...Succes si ai grija ce faci...

| cryss_1828 a răspuns:

Iti zic din proprie experienta ca daca ea nu isi doreste sa se desparta de el nici tu nici parintii nu o puteti face.La fel e si relatia mea cu actualu ( sau fostul.straight face ) doar ca el nu a dat in mine insa in rest are acelasi comportament ma mai jigneste, uneori imi spune cuvinte frumoase, uneori ma bruscheaza, e gelos si tot asa nu imi da voie sa ies pe afara.deci in mare parte la fel e si relatia mea cu actualu.Si la mine toti s'au opus incepand de la parinti si pana la prieteni.Insa eu chiar daca mi-au interzis parintii eu am continuat relatia cu el pentru ca il iubeam si nu ascultam ce zicea lumea si parintii.Eu iti zic sincer sa incerci sa vb cu ea si daca nu merge sa fi alaturi de ea, sa o sprijini, sa planga pe umarul tau pentru ca ti-am zis daca ea isi doreste cu adevarat sa continue cu el si il iubeste nu o sa renunte si la un moment dat nu iti va mai spune cum se simte, prin ce trece pentru ca va stii ca nu o intelegi ( desi tu ii vrei binele ) sper sa te fi ajutat ce am scris.

| cryss_1828 a răspuns:

Iar daca vrei da-mi un mesaj privat cu idu tau sau al sorei tale sa vbim poate va intelege anumite chestii de la mine care am trecut si inca trec prin aceeasi situatie.

| Kynext a răspuns:

Yo l-as fi batut de dinainte sa fie cu ea, sa invete de frica si sa o tina numa in puf.winkingDin ce am citit, el se comporta groaznic cu sora ta.Si eu am o sora, iar daca vreun cretin s-ar purta asa, i-as frange gatu' in 2 timpi si 3 miscari fara discutii.Asta-i mod sa te porti cu o fata?! o. O! Si vorbeste si cu sora ta, poate o faci sa realizeze ca nu e normal ceea ce se intampla, chiar deloc!

Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sora ta e iresponsabila? Du-o la un doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-mi cine e f. i m...masi cal iau si-l f...in poponet.hai sa ne intalnim sa-l prindem sal rupem pe genunchi. bondar. mircea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat trebuie sa faci ceva daca ea nu vede! apoi o sa fie prea tarzzziiiuuu! ai tu grija macar de ea!

| Jack a răspuns:

Parerea mea...mai ales daca spui ca il depasesti fizic happy, si totusi nu vrei sa ii dai niste capacehappy, sa mergi la el si foarte hotarat si serios sa-i spui ca daca mai pune vreodata mana pe sorata il bati pana ii suna apa in cap. Sperie-l un pic si etc, si zii sa nu fuga sa se planga la sorata ca nu rezolva nimic.Si daca se mai atinge de ea, eu spun sa mergi tu singur daca esti in starehappy, nu cu mai multi baieti sa nu comteze dupa aia ca de aia ai reusit sa-l bati pentru ca ati fost mai multi, sau cum doresti si sa-i dai o lectie de viata, si atunci iti garantez ca nu o sa se mai comporte asa de frica tahappy.

| hottweet a răspuns:

Daca zici ca-i mai periculos eu zic sa nu-l bati, cine stie ce se intampla si cu tine si cu sora ta, poate daca ai vorbi cu ala face to face, il ameninti ceva, fara sa stie sora.

| Ciupy_2848 a răspuns:

Sincer, puneam parul pe el demult.

| cacata pe ea a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar cred ca daca l-ai bate i-ai face ai mult rau surorii tale deoarece el o va chinui mai mult pentru ca tu nu poti merge cu sora ta peste tot si ei 2 oricum se vor intalni mai ales daca sora ta il iubesti trebuie sa faci ceva/cumva ii deschizi ochii surorii tale eventual ai putea-o lua la un suc impreuna cu tine si prietena ta si sa-i aratati ca o relatie se bazeaza pe respect reciproc nu pe violenta. Fa intr-un fel si arata-i surorii tale ca nu e demn de ea si nu merita sa indure explica-i ce o sa se intample mai tarziu daca nu se desparte de el va avea o viata de r***t alaturi de el. Nu stiu daca sunt o buna sfatuitoare dar sper sa-ti fie de folos sfatul meu!