| AdeVero12 a întrebat:

Deci intrebare mai complicata laughing pentru mine. Deci vine Craciunul, si se merge cu colindul. Am 13 ani, deci e o intrebare de copii laughing Eu de fiecare data mergeam cu inca 4 fete,dar anul asta m-am imprietenit cu o colega a baiatului pe care il plac >:" si mi-a zis sa merg cu ea, baiatul respectiv si inca 4-5 persoane,si mi-a zis ca si el vrea sa merg. Si nu stiu ce sa fac, ar fi urat din partea mea sa "sparg" gasca prietenelor mele si sa merg cu baiatul ala si restul,dar pe de o parte as vrea sa merg si cu el. Nu este optinunea sa mergem toti,toti pentru ca prietenele mele spun ca daca suntem asa multi,nu ne va primi nimeni cu colindul,si nu vom lua bani. Mie nu-mi pasa daca luam bani sau nu,eu vreau sa ma distrez. Deci ce sa fac? E foarte important pentru mine,deci nu ma omorati, daca este o intrebare de **** sau ceva de genul sad Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ccoorrnnee a răspuns:

Fa in asa fel incat sa unesti cele doua grupuri! Daca le spui prietenelor tale de ce vrei sa mergi si cu ceilalti cred ca te vor intelege si vor veni cu tine.Incearca sa le convingi ca e dorinta ta.E foarte frumos sa fiti un grup mai mare pentru ca va distrati si totodata colindand in grup iti da o stare de bine, iar lumea va fi incantata! Eu mereu merg in grup cu cate 20 si pana acum nu a existat nicio persoana care sa nu ne primeasca!
E atat de frumos de sarbatori ......mai ales cand esti in prezenta prietenilor tai.Ai spus ca ar fi urat din partea ta sa "spargi" gasca prietenelor tale. Daca ele chiar iti sunt prietene te vor intelege anul acesta si vor fi de acord cu tine. Eu spun ca nu banii sunt importanti si spiritul Craciunului.E minunat sa mergeti sa transmiteti stare de bine tuturor celor din jur.Eu una abia astept sa vina Craciunul.

| AdeVero12 explică (pentru Ccoorrnnee):

Am incercat de nenumarate ori sa le conving, doar pe una am convins-o, prietena asta il place si ea pe baiatul respectiv, dar celelalte spun ca mamele lor nu le lasa cu baiaetii(faza asta chiar n-o inteleg) si ma fac sa ma simt vinovata ca am mers mereu cu ele, si acum renunt pentru ca m-am plictisit sau ceva de genul sad Multumesc oricum. Si eu abia astept Craciunul!

| Ccoorrnnee a răspuns (pentru AdeVero12):

Mămăcile lor ar trebui să înţeleagă că băieţii nu mănâncă.Cel puţin... până acum nu am mâncat niciun băiat o fată. laughing Dragă, nu trebuie să te simţi vinovată pentru că nu e vina ta ca parinţii lor sunt mai severi.E bine totuşi că ai reuşit sa convingi una din prietene.Uite....eu mereu am mers cu foştii mei colegi, dar anul acesta mă voi duce cu noii mei colegi.Chiar dacă se vor necăji puţin că nu voi merge cu ei, până la urmă se vor obişnui cu ideea că trebuie să mă introduc şi în alte grupuri noi.Numai aşa devenim mai sociabili unii cu alţii şi ne facem prieteni noi.Îţi urez distracţie placută şi alege ceea ce vrei tu să faci, nu ce vor alţii.Chiar dacă prietenele tale se vor supăra la început pe parcurs le vor trece toată supărarea. happy

| AdeVero12 explică (pentru Ccoorrnnee):

Cred ca ma voi duce cu baiatul respectiv si restul. Pana la urma, prietene adevarate, ele nu sunt. Si cu grupul de baieti aproape ca ma inteleg mai bine laughing Multumesc! :*

6 răspunsuri:
| Tudorache_Teodora_1995 a răspuns:

Convingeti prietenele sa mergeti toti

| petricandreea a răspuns:

Deci tu ai vrea sa mergi cu ambele happy eu as face in felul urmator: as convinge fetele sa mearga cu cu baiatul si restul..ca oricum o sa va primeasca si unde sunteti mai mult va distrati mai bine happy mult succesc in ce vei facewinking

| AdeVero12 explică (pentru petricandreea):

Fetele nu vor sad oricum multumesc!