| yournameplease a întrebat:

Deci pur si simplu nu mai suport : 2 colegi de la mine din clasa ma jignesc incontinuu si fac misto fara sa le fi facut eu ceva. Nu mai pot, eu tac tot timpul, nu-i parasc fiindca se aproape sfarsitul clasei si nu stiu ce sa fac. Daca ii ignor fac si mai rau. Spuneti-mi si mie niste replici, dar nu luate de pe net.

Răspuns Câştigător
| 9999azucena9999 a răspuns:

Nu cred ca replicile vor functiona,oricum nu-i injura si nu-i provoca raspunzandu-le restit, dar nici sa nu pari timida si ca ti-e frica pentru ca asa vor crede ca pot intotdeauna sa continuie in acel mod.Ar trebui sa-i anunti ca le vei spune profesorilor daca nu vor inceta sau pur si simplu spune-le sa inceteze pentru ca nu sunt amuzanti si oricum se fac singuri de ras,iar daca vor continua cred ca ar trebui sa le spui profesorilor pentru ca nu poti sa le permiti sa-ti vorbeasca asa in continuare, intr-adevar paratul nu e bun, dar uneori ajuta.

8 răspunsuri:
| Deyutza a răspuns:

Să înţeleg că ai între 7-10 ani? (asta îmi demonstrează avatarul tău). deci... eşti cam mică ca să începi cu înjurăturile, la fel şi colegii tăi. ce fel de jicniri vrei să zici colegilor tăi? gen: "ce prost eşti, te zic la mami!"; şi cu ce te pot insulta chiar aşa? sunteţi doar nişte copii, mai bine jucaţi-vă şi lăsaţi prostiile!

| pryncesSs a răspuns:

Pai.Le spui sa te lase in pace, si daca nu vor le spui : Hai ma, da'ti 2 la pi2da si taci.
Sau daca te jignesc le spui : nu te-am intrebat ce esti sau Nu te-am intrebat ce e maiktawinking devil
Sau alte replici :
Hai plimba ursu!
Stanga-mprejur
Marsh :*
Da-ti glonts!
Dispari.

Dar cel mai bine ii ignori.Si ii lasi sa vorbesca, spune-le ca tu nu iti pui minte cu toti prostii!winking :**

Sperr ca te-am ajutat big hug

| Casica a răspuns:

Ma tu?
Tie ciuda?
Vai si amar de tine!
Asa s-au nascut unii!
Hai oftica-te!
Hai uite-te ce ai in chilotei!
Mha da maicata te-a facut prost rau!
Asa sunt unii.mai prosti ca alti!
Desteptii renunta primii, am renuntat!
Esti vac!
Fleacuri!
Copil facut pentru alocatie!
Copil copac!
Copil facut din lapte praf!
Astamparati gura aia!
Mai comenteaza mult, pana nu iti vezi maxilarul in partea cealalta
Nu ma cobor la nivelul tau!

Iar daca nu merge asa : incepe cu injuraturi!

Apoi apeleaza la parinti!

| Casica a răspuns:

Funda?

| vasyutza a răspuns:

Daca te face prosta... zici mersi la felrolling on the floor. daca zice etc chesti daste urate.le zici asa.mah fiti atenti la mine...eu nu am treaba cu voi dar voi crdeti ca eu mai pot indura? si apoi mergi usor spre el si zici.adevarul e ca nu mai pot asa ca pleaca de aici si nu te mai baga in seama singur aca tot neinteresant ramairolling on the floor funda? plssss

| CrowUp a răspuns:

Fiti atentii copchi crescuti pentru alocatie, de va dau un pumn intre craci, va fac bec nu alta.

| patry166 a răspuns:

Didishoor. amenintai ca mergi la directoare/director. si le zici asaa
`` Dacaa nu ma lasatii in pacee al dracu de nu ma duc la directoare/director. ``
si gata ce sa le acceptii u jignirile lor.
succes. Funda?happy

| shobo a răspuns:

Nu merita o replica lasa.i in pace.Replica mea favorita este nu ai tu scoala cata vacanta am eulaughing