| kittiecat a întrebat:

Buna TPU... vreau neaparat sa ma ajutati(plss). deci.
eu sunt de cateva zile cu un baiat pe care il plac de ceva timp(si el pe mine) dar nu am apucat sa ne intalnim in afara scolii, iar la scoala doar ne salutam,,, nu stiu ce sa cred.nu ma indoiesc ca ma place pentru ca de asta mi-am dat seama, noi doar vb prin sms'uri si pe skype.eu i-am propus sa iesim afara dar scapa de la scoala mai tarziu si nu avea cum... dar el nu mi-a ziss ca ar vrea sa iesim afara sau ceva de genu. Ce credeti? oare trebuie sa mai treaca putin timp pana sa ne apropiem mai mult incat sa ne vedem in afara scolii? oare relatia asta o sa dureze? noi ne intelegem bine daca avem ocazia sa vorbim despre un subiect sau ceva...si nu stiu ce sa fac ca sa avem ocazia sa ne intalnim si sa vorbim, daca se poate doar noi 2 sau cu alti prieteni.
Imi este putin teama ca poate nu o sa ne apropiem si o sa ne despartim.Eu il plac de ceva timp si d'abia acum suntem impr, ce sa fac? oare vrea sa ne dezvoltam relatia incat sa avem parte macar de primul sarut? si ieri nu'mi daduse niciun sms si d'abia daca ne'am vazut pe holul scolii, dar seara am vb si punea "; x" si ";*" totusi nu`mi dau seama dc nu a dat niciun sms sau ceva de genu.
Ce parere aveti?batting eyelashes
big grinbig grinbig grin

P. S. Cel mai bun raspuns primeste funditabig grin.restul voturi:*:*:*
multumesc anticipat...ast raspunsuri

Răspuns Câştigător
| cosminnnellu a răspuns:

Salut pai cand vorbesti cu el pe skype propune-i sa iesitzi la o plimbare pe afara,numai asa va veti apropria,la scoala nici daca stateati in aceeasi banca nu se compara cu o plimbare doar voi doi,daca spune ca nu are timp si ca trebuie sa ajunga acasa dupa ore,propune-i sa chiulitzi odata nu stiu,in orice caz exprimati nemultumirea asta fata de el,spune-i deschis ca vrei sa iesiti ca un cuplu normal pe afara,nu cred ca sta doar in casa mai ales pe caldurile ajtia,nu stiu ce sa zic, parerea mea e sa discuti cu el despre asta exact asa cum ne-ai spus si noua si sa vezi ce zice, invita-l odata de doua ori de trei ori la o plimbare daca primesti refuz dupa refuz spune-i ca nu iti convine si vezi ce zice bafta pup

3 răspunsuri:
| kittiecat explică:

Nu suntem in aceeasi clasa, dar in acceasi scoala si de aceeasi varsta...in legatura cu dezvoltarea relatiei? si primul sarut? ce raspunsuri aveti?big grinblushing

| kittiecat explică:

Ptr. Cosmin.eu i-am propus sa iesim dar el nu bate niciodata apropoul asta.si nu stiu ce sa cred pentru ca din moment ce a vrut sa fie cu mine cred ca ma place.dar nu stiu de ce e asa distant.crying(((

| Frontal a răspuns:

In cazul tau este mai complicat. Din cate am inteles nu sunteti in aceeasi clasa dar pastrati legatura pe Skype. Este foarte bine. Incearca incet sa iti impui parerea despre el, si sa mentineti discutiile despre sentimente. Relatiile de la distanta nu tin. Depinde de programul fiecaruia. Cel mai bine e sa gasesti subiecte de interes comun. Bafta cu el!winking