| LetyPayne a întrebat:

Este un baiat in clasa mea de care imi place mult si lui la fel.numai ca de la un timp imi place de altcineva si nu mai pot sa ma despart de primul.Parintii lui se poarta foarte frumos cu mine si sunt buni prieteni cu parintii mei. Tatal lui imi preda si cursuri de pictura.Nu stiu ce sa fac ca sa ma despart de el. Ajutor.

Răspuns Câştigător
| florinnica83 a răspuns:

Buna, eu sunt Florin si din lipsa de ocupatie am intrat pe T.P. U. unde am gasit intrebarea ta care pe mine ma miscat, ca sa nu mai spun de falui in care vorbesti de acel norocos care te are in preasma lui. Eu sincer am un sfat pentru tine, dar nu inainte de a te intreba eu ceva: Tu crezi in Dumnezeu? Daca raspunsul tau este da, atunci sa stii ca ma bucur mult pentru tine. Uite care este sfatul meu pentru tine: Sa sti ca obisnuiam ca defiecare data cand intlneram o fata si inima imi spunea ca ma potrivesc cu ea si ca ea ar fi fata cu care eu voi putea avea o frumoasa viata alaturi de ea, incercam sa o aduc in rugaciunile mele catre Dumnezeu. Il rugam pe Dumnezeu sa-mi dea un semn sau ceva sa-mi arate prin gesturile ei ca ma merita sau o merit, dupa acesta rugaminte mea adaugam la incheierea rugaciuni cu urmatoarele cuvinte; Doamne, daca vei sti ca intr-adevar aceasta fata pe care eu o plac si o doresc in viata mea ma merita sau invers, Atunci arta-mi un semn in care doar eu sa il pot vedea ca ma merita sau o merit, si apropie-ne cat mai mult inimile unul de altul, invatane sa stim sa ne iubim cat mai mult unul pe altul. Dar daca nu este pentru mine si tu cunosti foarte bine acest lucru, te rog da-mi intelepciune si rabdare sa accept situata si trimito cat mai departe de inima mea ca sa nu imi fac rau de fiecare data cand o vad. Vreau sa iti dau garanta ca aceasta rugaciune daca are tot ce-i trebuie, adica (CREDINTA) vei avea multe satsfacti sufletesi cat si multumirea inimi tale ca nu ai facut un mare pas gresit si nu te-ai grabit. Daca doresti sa discutam mai mult despre acest subiect te invit pe yahoo sau hotmail cu numele de nicaflorin83 la ambele mesuri si sa discutam. mult noroc

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Spune-i ca cel mai bine e sa luati o pauza ai nevoie de timp sa te gandesti l viitor.

| consiliera a răspuns:

Spune-i ca in momentul de fata esti prinsa cu alte prioritati.Nu ai nimic cu el dar trebuie sa le depasesti.

| florinnica83 a răspuns:

Buna, tot eu sunt, florin, am stat si m-am gandit la intrebarea ta si sincer pentru mie e destul de ingrozitor ca barbat sa stiu ca prietena mea nu mai are ganduri de viitor cu mine si ca a ajuns sa ma scoata din inima ie pentru altcineva. sfatul meu este sa-i dai si lui dreptul de a spune ceva si sa nu te grabesti de al rani. stiu ca poti si cred ca nu iti va fi greu, eu am un sfat pentru el cat si pentru tine. incurajazal spunandi acest proverb. operatia in general doare si este ingrozitoare cand auzi de ea, dar inschimb vindeca si indeparteaza rana. considera ca deaceasta data tu esti doctorul care va trebui sa fac aceasta operati destul de dificila. multa bafta