| Andreeaa20 a întrebat:

Deci trec printr-o perioadă grea/
Mama a murit că avea tumoare la cap.
Am dat cu chirie apartamentul mamei și de acolo primesc niste bani/
Am 30 de ani si stau la bunica mea/

Stiu ca nu-i o idee bună, dar vreau rămân însărcinată cu un prieten apropiat.
Nu e nevoie sa ma casatoresc, am casă si bani.
Mă doare faptul ca mama nu mai este.
Nu am frați, nici surori.
Ce credeți? Un copil îmi va alunga singurătatea? Va ține loc de frate și de soră?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, e ceva bun sa ai copil. Numai ca o sa te evite multi indivizi pentru ca nu vor femeie cu copil asta trebuie sa stii de acum. Macar partenerul tau sa fie un tip inteligent nu mototol speriat de bomba altfel copilu va avea genetica lui si a ta. Poti opta pentru inseminare artificiala si alegi sa fie destept ala care iese din tine

| Adry05 a răspuns:

Bă... dacă faci copil ca să umpli un gol mai bine ia-ți un cățel, e o ființă umană și o responabilitate imensă nu o decorațiune de pus prin casă.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Imi pare rau pentru pierdere ta dar un copil in acest moment nu mi se pare o idee buna. Mergi si vorbeste cu un psiholog ca sa poti trece peste aceasta trauma. Un copil nu se face asa. Ai rabdare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, în mod sigur. Te susțin 100%.

| Mosotti a răspuns:

Si de ce neaparat vrei balamuc cu un copil? Cauta un prieten iubit cu care sa te intelegi bine si sa va traiti viata in liniste, copilul poate veni mai in colo, vrei neaparat nervi, tipaturi noaptea si stres de acum, te cam grabesti.

| Sofer a răspuns:

Încearcă sa îți găsești un iubit cu care sa fi împreună. Nu trebuie sa faci neapărat un copil când îți poți petrece timpul cu un băiat.

| cristimihailov a răspuns:

Mai bine ia un caine.
Apoi fa un copil cu cineva cu care sa te si bucuri ca il ai, nu doar de umplut timpul.

Odata facut, nu mai poti da inapoi.

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu ți va alunga Singurătatea.
Nu asa scapi de singurătate,aruncându te in patul oricui și așteptând sa faci un copil
Tu vei avea nevoie la un moment dat de cineva,dacă nu acum, mai târziu și tot vei avea nevoie de cineva de vârsta ta
Copilul are nevoie de ambii părinți, dacă se poate, chiar e de preferat sa fie părinții împreuna
Nu ți complica viata cu un copil al unui bărbat cu care nu ți ai dori sa fi, chiar dacă este și al tau

| Goete a răspuns:

Un copil nu iti va tine niciodata loc nici de mama, nici de frate, nici de sora.
Si nici nu ar trebui sa tina loc de jucarie, in afara unei familii. Sau nu te intrebi daca lui nu ii va lipsi un Tată...

| aditimus a răspuns:

Poate iti va umple timpul si te va alina dar sa faci un copil cu un prieten si sa nu fiti macar impreuna dupa nasterea lui, copilul are nevoie si de afectiunea tatalui.

| Silwian a răspuns:

Adica sa ti faca un copil si atit?

| Tukituki a răspuns:

Se merita.nu te duce la fertilizare daca esti fertila. Daca baiatul este bun si de treaba fă pasul. Mai bine pastreaza banii pentru bebeluș, nu te lua dupa lume. Îti urez succes. Si eu a-și proceda la fel. Si fa copilul cu persoana aleasa de tine, potrivita, ca nu vei regreta. Succes! Te apreciez. :*

| PsihoterapeutBianca a răspuns:

Buna!
Este foarte normal sa te simti trista, avand in vedere ca treci printr-un doliu. Categoric este un eveniment foarte dureros!
Ideea de a avea un copil cu acest prieten o aveai si inainte de trecerea in nefiinta a mamei tale?
Consideri ca viata ta ar fi implinita in acest fel? Ai fi multumita?
Este important sa iti raspunzi tie la aceste intrebari inainte sa iei o decizie.
De asemenea, singuratatea poate fi greu de tolerat, insa dupa un doliu, cu toii avem nevoie de cateva saptamani- cateva luni pentru a ne reveni cat de cat si a ne simti putin mai bine. Deci parerea mea este sa iti acorzi tie acest timp si sa mai astepti macar o vreme inainte de a decide.

| Haise a răspuns:

Poți să-ți iei un Caine:Husky e mai fain e energic ca un copil de 5 ani