| SansyBoy a întrebat:

Deeci. Azi chiulesc de la scoala si stau acasa si a sunat telefonul. Era tata. Oare a aflat? Sau daca afla mama ce sa-i spun ca sa nu ma certe? Va rog frumos help.
Funda

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Poti incerca sa le spui ca ati plecat toti, gen, 's-au inteles colegii sa plece toti si n-avea rost sa mai stau si eu sa fiu singurul din clasa'.
Asta ar putea sa mearga, numai sa nu ai parinti prea curiosi sa-i intrebe pe colegi sau sa se intereseze la scoala...
Poti incerca treaba cu 'am aflat ca azi trebuia sa facem un proiect si daca nu-l avem ne pune 2, decat un 2 mai bine o absenta'
Mai intai nu le zici nimic, apoi daca te intreaba poti incerca, ai grija totusi de la cine au aflat ca ai chiulit sa poti baga prima varianta in siguranta!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dă-te bolnav.

| Violleta2022 a răspuns:

Oricum vor afla, ca va suna diriginta pe unul din parinti.
Te sfatuiesc sa le spui tu parintilor adevarul inainte sa manaci bataie pentru chiuleala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa ii spui? Iti asumi chiului si aia e

| danay72 a răspuns:

Adevărul. Oricum la un moment dat va afla și se va supăra. Dacă îi spui acum chiar dacă te va mustra, va fi mai bine. Minciuna are picioare scurte de aceea spune adevărul de fiecare data și va fi mai bine. Învinge răul prin bine.

| Inceputul a răspuns:

Spune-i ca nu te-ai simtit bine sau ca erai foarte obosit..asta daca nu ai zis vre-unui coleg ca vei chiuli. Baftahappy

| Perfekt a răspuns:

Oricum poate afla de la sedinta cu parintii. Cel mai important este sa nu te duci acasa cand absentezi de la ora(asta ca sa nu afle parintii) iar daca afla poti invoca: ca au plecat toti colegii, ca nu te-ai simtit bine.

| Zeenya a răspuns:

Te-ai simțit rău ai vomitat pentru ca ai mâncat ceva un sandviș de la magazin si era expirat ca de exemplu..sau altceva ce ai mâncat tu. Stai in pat si zaci ca sa te creadă ca ti-a fost rau.
Daca nu, iti asumi chiulul.