| Alinaaali97 a întrebat:

Am o problema de cateva zile si nu am cu cine sa vorbesc despre asta. Am fost plecata dincolo parintii mei fiind acolo cand m-am intors am venit inapoi cu tatal meu. El este mai dificil si zgarcit asa ca nu am vrut sa vina el dar mama nu a pututsad... mi-a fost greu fara mama si acuma normal. Eu am plecat la scoala duminica trecuta pentru ca stau la un camin in alt oras, asa ca nu am stiu eu ce face tata acasa. Si sa aflu miercuri ca tati a sunat-o pe matusamea pentru ai cere numarul de telefon a lui o fata care face pe bani. Cand am auzit nu am putut sa cred pentru ca el imi zicea mie ca ii cer prea multi bani desii am muncit si eu si nu a avut prea multe sa-mi cumpere. M-am cercat inainte sa plec de acasa cu el pentru ca nu a vrut sa-mi cumpere caiete asa ca m-am dus si mi-am luat din bani mei. Bineinteles ca mama nu stia lucrul asta. Ei bun sa revin la tina aceea, fata asta o cunoaste pe mama si pe mine e mai mare cu un ca mine, are 17 ani. A fost cica la noi in casa a baut vin, normal ca nu-mi convine ca tatal meu sa dea bani pe asa ceva si mie sa nu-mi dea. Mama nu stie nimic ca nu-mi da bani si asa. El a plecat inapoi dincolo acuma si nu stiu ce sa fac sa-i spun la mama de acea fata? Sau nu? Dar ma gandesc ca daca nu afla de ma mine va afla cand va veni acasa de la vecini si nu-mi place sa-si bata joc de ea si de bani ei. sad. ajutati-ma va rog.

3 răspunsuri:
| AnONimAByY21 a răspuns:

Spune-i!

| VioVuVu a răspuns:

Eu iti spun sincer mai bine zii mamei tale tot ce se petrece ca daa afla de la altcineva iasa daca si tu stiaii si nu i-ai zis. nu o sa se intample nimic rau doar poate o sa divorteze totusi a inselat-o pe mama ta. zii mamei tale crede-ma e mai bine sa afle de la tine decat de la altcineva. :*

| trutu006 a răspuns:

Daca esti sigur de asta, spune-i