| Aleeeeeeee a întrebat:

Din punct de vedere astrologic s-ar potrivi berbecul cu varsatorul? big grin

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te lua dupa zodii ca numai prostii zic, cand te protrivesti bine cu o persoana e atunci cand va intelegeti si etc...

| snowflake a răspuns:

Cel mai bine, sexual big grin laughing -fara gluma.

| vladix a răspuns:

Nu. Numai din punct de vedere imaginar. Cred ca ar fi o oarecare legatura. Asa sustin popoarele bastinase de acum 3000 de ani lumina

| aty91 a răspuns:

Berbec-Varsator. Foc si Aer. O aventura demna de marile iubiri.

Într-adevar, alaturi de un Varsator viata ta va fi ceea ce ti-ai dorit mereu : o mare aventura. Are un Aer misterios si nepamântean si, în acelasi timp, o gândire ascutita, analitica. Pun pariu ca te-ai îndragostit din prima de asa o combinatie de calitati pe care un Berbec le poate aprecia atât de bine!

Tu esti un rebel în adâncul sufletului, iar Varsatorul este la fel. Împreuna, puteti face tot ce va doriti – lumea mai buna, o afacere prospera, o familie fericita. Rolul Varsatorului pe pamânt este acela de a observa defectele societatii, de a face lumea mai buna (da, el chiar crede în asta si va încerca mereu sa faca ceva bun pentru mai multi oameni). Nici unul dintre voi nu este înnebunit dupa un statut social, asa ca veti fi dispusi sa va asumati riscuri împreuna. Sunteti amândoi orientati spre viitor, deci vorbiti aceeasi limba (ba chiar si acelasi dialect, fiindca aveti un dar aparte de a comunica aproape intuitiv). Tu vrei sa fii seful, iar Varsatorului nu-i pasa, el vrea sa-si urmeze proiectele lui în libertate. Pentru amândoi, absenta creeaza prezenta, asa ca veti sti sa va respectati nevoia fiecaruia de libertate si uneori de singuratate.

Varsatorul, ca si tine, nu considera ca o casatorie se bazeaza pe fuzionarea personalitatilor, ci mai curând pe uniunea dintre doua entitati distincte, asa ca nu îti va sufoca spiritul. Însa este mult, mult mai inflexibil decât Berbecul, asa ca atentie : daca ceva i se pare de o importanta vitala, n-o sa dea nici un pas înapoi si va ramâne ferm pe pozitii.

| cristina93 a răspuns:

Berbec-Varsator. Foc si Aer. O aventura demna de marile iubiri.

Într-adevar, alaturi de un Varsator viata ta va fi ceea ce ti-ai dorit mereu : o mare aventura. Are un Aer misterios si nepamântean si, în acelasi timp, o gândire ascutita, analitica. Pun pariu ca te-ai îndragostit din prima de asa o combinatie de calitati pe care un Berbec le poate aprecia atât de bine!

Tu esti un rebel în adâncul sufletului, iar Varsatorul este la fel. Împreuna, puteti face tot ce va doriti – lumea mai buna, o afacere prospera, o familie fericita. Rolul Varsatorului pe pamânt este acela de a observa defectele societatii, de a face lumea mai buna (da, el chiar crede în asta si va încerca mereu sa faca ceva bun pentru mai multi oameni). Nici unul dintre voi nu este înnebunit dupa un statut social, asa ca veti fi dispusi sa va asumati riscuri împreuna. Sunteti amândoi orientati spre viitor, deci vorbiti aceeasi limba (ba chiar si acelasi dialect, fiindca aveti un dar aparte de a comunica aproape intuitiv). Tu vrei sa fii seful, iar Varsatorului nu-i pasa, el vrea sa-si urmeze proiectele lui în libertate. Pentru amândoi, absenta creeaza prezenta, asa ca veti sti sa va respectati nevoia fiecaruia de libertate si uneori de singuratate.

Varsatorul, ca si tine, nu considera ca o casatorie se bazeaza pe fuzionarea personalitatilor, ci mai curând pe uniunea dintre doua entitati distincte, asa ca nu îti va sufoca spiritul. Însa este mult, mult mai inflexibil decât Berbecul, asa ca atentie : daca ceva i se pare de o importanta vitala, n-o sa dea nici un pas înapoi si va ramâne ferm pe pozitii.

| fif2002 a răspuns:

desigur, din uniunea lor rezulta un varsator cu coarnewinking

| Sinedd a răspuns:

Din punct de vedere astrologic, avem nevoie si de alte informatii. data de nastere, ora, ziua si altele.

| CookieșiParty a răspuns:

Aoleu,nici de cum!
Se potriveste:Berbecul cu Gemenii,Fecioara,Scorpion putin timp, Leu, Sagetator.
Iti dau si linkul:
http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/berbec/varsator.php

Daca am gresit si linkul spunea ca se potrivesc, Daca spunea linkul ca se potrivesc, asculta linkul.

PS:Eu sunt zodia Berbec!

| Yuuki_5557 a răspuns:

Nu prea.

| roberta_3262 a răspuns:

Relatia merge atat timp cat partenerii sunt in competitie

Berbecul si Varsatorul formeaza o pereche creativa. Relatia lor este dinamica, si atata timp cat intra competitie nu este loc de plictiseala. Cei doi pot fi foare buni prieteni, chiar daca sunt complet diferiti, diferentele ii fac sa fie compatibili si capabili sa comunice bine. Amandoi sunt visatori si privesc viata cu entuziasm, impreuna experimenteaz. Amandoi sunt atrasi de noutate si iubesc senzatiile tari.

Cei doi nativi au de invatat unul de la altul.

| Alee_6805 a răspuns:

Da se poate, priveste:
Varsator cu Berbec? Ce splendoare si câta explozie!

Un semn de Aer cu un semn de Foc! Nici nu se putea mai bine, deoarece Aerul întretine arderea, iar Focul încalzeste Aerul! Varsatorul este mereu în aer pentru ca el viseaza sa salveze omenirea, iar Berbecul arde permanent de dragul initiativelor si al actiunii.

Ceea ce îi leaga este imprevizibilul. Uranianul Varsator este, oricum, un original si un inventiv - de aici splendoarea relatiei. În schimb, martianul Berbec este întotdeauna un înflacarat care nu gandeste decât dupa ce actioneaza (si atunci de prea putine ori) - de aici, deci, caracterul "exploziv" al cuplului.

Varsatorul si Berbecul se potrivesc foarte bine deoarece sunt activi, plini de intentii, gânduri si fapte mari, unele chiar eroice, iar în anumite cazuri sunt chiar aventurosi. Varsatorul nu va fi niciodata deranjat de nevoia de a conduce a Berbecului (nici macar atunci când barbatul este Varsator si femeia este Berbec), iar Berbecului îi va placea întotdeauna nevoia de libertate si independenta a Varsatorului (mai ales daca Varsatorul este femeia din cuplu) care îi permite sa se pastreze în centrul atentiei.
Bye-bye

| luv a răspuns:

Da, da, da... mie imi place asa combinatie