| Celdrept a întrebat:

Dragii mei mai are rost sa vorbesc cu un om care m-a învățat să joc la pacanele? Știți că păcănelele mi-a distrus viața,eram sa ajung și la suicid din cauza lor și acum e teribil sa mă las de ele!
Dar, eu odată i-am cerut să îmi cumpere ceva de mâncare că nu am mai avut absolut nimic,eram nemâncat de câteva zile pierdusem multi bani la pacanele și el mi-a zis că mă ajută și îmi cumpără care ceva din magazin a doua zi,ii trimit a doua zi mesaj ba chiar îl sun pe Facebook și nu îmi răspunde! L-am întrebat cu o zi înainte sigur o sa mă ajuți!? Zicea că da! Dar aveam un feeling că nu o sa o facă!
Recent mă sună și îmi urează sărbători fericite! Nu i-am răspuns nici la apel nici la mesaj! Știa că e ziua mea și ce o fi zis că am bani laughing
Mai are rost sa vorbesc cu el? A fost și el băiețaș mi-a făcut cinste de câteva ori dar e bârfitor și m-a învățat să joc la jocuri! Venea și ma caută când se certa cu amicii lui!
Mă ucide singuratea dar chiar nu mai am nevoie de prieteni falși,aveam nevoie de cineva cu care sa ies că am anxietate gravă dar cred că o să îmi văd de treaba mea!
Nu i-am răspuns nici la urare!
Procesez corect? Ar mai avea vreun rost sa vorbesc cu el? E genul care și mama lui o bârfește, ăștia te bârfesc și pe tine la alții ce vorbești cu ei!

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Nu mai are, evita-l, viața merge mai departe.

18 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Prieteni iti poti face oricand, pentru a gasi un prieten adevarat este nevoie sa cauti foarte mult timp acul in carul cu fan, iar cand l-ai gasit atunci cu siguranta nu vei mai fii singur. Un prieten adevarat iti da dar iti si ia.
Succes pe viitor!

| Celdrept explică (pentru Barajag):

Ce răspuns frumos! happy

| Simpatic a răspuns:

Nu are rost sa vorbesti cu el nu pentru ca te-a invatat sa joci la pacanele ci pentru faptul ca nu a fost om cand aveai nevoie de ajutor!

Am un amic care este un caracter mai dificil, insa cand a avut nevoie acum mai multi ani ca tot asa isi toca banii la pacanele, l-am ajutat cu bani; el la randul sau mi-a fost aproape in trecut cand am avut nevoie de cineva de incredere.
Daca maine ma suna sa il ajut eu il ajut, cred ca si invers este valabil!

Amicul de care ai zis nu este de incredere si clar ar fi sa il eviti.

Pe langa asta majoritatea celor care joaca la pacanele nu sunt oameni seriosi, indiferent cum am defini seriozitatea... acest jucat la aparete, este ceva ce denota oamenii slabi.
Sunt fost jucator si eu, numai ca eu jucam in perioada cand aveam o mare durere in suflet si mi-am gasit un refugiu, nu ma incantau castigurile sau promisiunile de castig, nu am jucat pentru bani, dar ma bucur ca am scapat!
Lasa-te de aceste mizerii!

| MarianWLF a răspuns:

Prietenul care te impinge la vicii care ca iti distrug viata nu ti-e prieten, am un coleg de munca care inainte de concediu de sarbatori a luat banii + prima, in 3 zile cerea bani, nu are nici un ban, sta in casa, nicaieri de craciun, nicaieri de revelion, s-a imprumutat de mancare, cam ce sarbatori are acum privind lumea cum se distreaza cand el nu are bani de un suc in oras in perioada asta frumoasa care se intampla doar odata in an?
Mereu vei baga mai mult decat castigi, lasa-l in durerea lui, vezi-ti de munca, cand vezi cazino uri si baruri treci pe partea cealalta.

| Celdrept explică (pentru MarianWLF):

Da...cunosc sentimentul, am pățit de multe ori ca colegul tau, mult mai rău. Ai dreptate happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai are rost sa vorbesc cu el? Nu.

| Cavaler001 a răspuns (pentru sadrian46):

Poți să.l saluti când vă întâlniți, dar nu mai petrece timpul cu el. Mai bine citești, ieși cu bicla in parc, fa.ti alți prieteniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

încă nu Teai Maturizat - _-

| Celdrept explică (pentru anonim_4396):

Adică? La pacanele nu mai am jucat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celdrept):

Ai reușit sa scapi de păcănele? Wow. Știu ca era grav rău cu păcănele.

| Celdrept explică (pentru anonim_4396):

Complet nu, dar nu am mai jucat. De plictiseala merg acolo, daca aș avea cu cine sa ies nu m-aș mai duce, e un refugiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celdrept):

Eu chiar ma bucur cu Adevărat frate pentru tine lasă-le naibi de aparte frate ca nu se leagă ba frate nimic de voi cu aparatelea alea va distruge frate mai mult dăle colo de aparate sa se ducă toate și cine dracu lea inventată

| Celdrept explică (pentru anonim_4396):

Mersi boss. Sper sa îți găsești și tu fericirea în viața sa fii fericit și bucuros mereu și sănătos. Pai da, că da la cine vor ei, daca nu te place nimeni nu îți dau nimic și jackpot da la cine vor ei, au ei oamenii lor.

| KovacsB a răspuns:

Mai bine singur.

| SkandallKamataru a răspuns:

"Dragii mei mai are rost sa vorbesc cu un om care m-a învățat să joc la pacanele"
Cum adica te-a invatat? O spui de parca te-a pus el sa bagi banii la aparate si te-a obligat sa joci in continuare...
Ai pierdut atatea din vina ta nu a lui, esti responsabil pentru ceea ce faci, esti un adult.
Ai o situatie atat de urata incat ma doare sincer capu sa incerc sa inteleg sau sa iti explic ce si cum, pentru ca din moment ce ai ajuns unde esti e clar ca nici tu nu esti prea zdravan la cap laughing

| Celdrept explică (pentru SkandallKamataru):

Pai m-a târât el și cu un prieten de-a lui prin cazinouri, se rugau de mine sa intru și eu cu ei ba chiar îmi dădea și o mică sumă să joc numai sa fiu acolo! Tactica lor a fost sa mă facă să devin dependent și așa s-o și întâmplat! Din vina mea am devenit dependent că sunt slab psihic! Eu nici nu știam să joc la pacanele!

| Celdrept explică (pentru SkandallKamataru):

Dar e și bârfitor

| Cavaler001 a răspuns:

Spune.mi cu cine te însoțești că sa-ti spun cine ești - e o vorbă.
Găsește.ti alte hobby.uri sănătoase - bicicleta, sala, înot, care îți ridică moralul și pofta de viață.