| anonim_4396 a întrebat:

Dupa despartire ce faceti? Luati o pauza sau va implicati in alta relatie? Daca luati pauza cat de lunga e aceasta? Fac referire la o relatie de lunga durata (1-5-10 ani)! Cum credeti ca e bine?
Cazul 1big grinaca ati iesit dintr-o relatie si nu luati o pauza de cel putin o luna sau doua, cand iesiti cu altcineva nu va ganditi la fosta/fostul?
Cazul 2big grinaca dupa despartire luati o pauza de 2-5 luni, cand mergeti de mana cu noua/noul partener /a nu va ganditi la fost a/ul?
As dori sa precizati ce faceti in functie de durata relatiei!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Fac pauza in functie de viitoru partener[cand apare], poate fi o luna sau o jum de an...nu are rost sa irosesti timpu cu pauze lungi pentru ca timpu trece si imbatranim si nu se mai uita nimeni la noi

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iesi dintr-o relatie daca simti ca nu e sanse sa mai fie ceva productiv.

Nu te implici in alta relatie daca stii ca nu poate fi nimic productiv.

Atunci cand esti doar tu, fara umbra partenerului, abia atunci te implici in altceva.

| fabiola a răspuns:

Nu incepe niciodata ceva ce nu ai terminat inca.Si in dragoste se pune punct si se incepe cu litera mare!

| Anca a răspuns:

Nu poti compara 2 relatii, cum nu poti compara 2 persoane.

Nu conteaza cat timp am fost cu cineva, cat conteaza sentimentele care le-am avut pentru el.

Daca am tinut la el, imi e mai greu sa ies cu altcineva si persoana asta noua s-ar putea sa ma enerveze atunci cand ma cauta si s-ar putea sa-l vad pe fostul in el...

Daca nu am tinut la persoana respectiva, atunci a doua zi sunt fresi. E ca si cand mi-am luat o povara si acum sunt libera.

Dar in ultimul timp, toate persoanele devin o povara pentru mine si imi doresc din ce in ce mai des sa evadez si s-o iau de la capat.

| Dina a răspuns:

Cred ca cel mai des intilnit e cazut 1, pentru ca oricum iti ramin amintiri de la prima persoana.

Depinde si de situatie,adica cum se aranjeaza lucrurile, poate iau o pauza in unele situatii si in altele nu, depinde si de cit de mult a durat relatia.

| hehe_1035 a răspuns:

Cand te desparti de cineva nu prea iei o pauza, eventual daca vrei te poti implica intr-o alta relatie sau poti sa ai aventuri adica cu diferite fete sau baieti cu care te intalnesti Vorbesti cu el/ea te pupi si dupa aia ceau...si daca relatia a durat asa mult atunci cel mai bine e sa iti pui ordine in sentimente si sa vezi daca mai simti ceva pentru fosta/fostul si dupa un timp iti vei da seama ca nu poti sa stai sa suferi si ca merita sa iti traiesti viata.

| Doareu_1554 a răspuns:

Plang happy

| Brasoveanu_5018 a răspuns:

Cel mai bine cauti altceva(si dupa o relatie de 5 ani)daca te vrea te cauta el/ea cel mai bine nu o/il bagi in seama.si daca e vorba de o pauza pai pauza sa fie nu sms,nu telefonezi, nu mess, nu facebook.si asa va fi bine.