| asperger3 a întrebat:

E normal ca dupa un divort copilul sa fie invidios pe altii ca au familie?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,de asta e bine sa se legalizeze armele de la 7 ani

| asperger3 explică (pentru RAY):

Vorbiti serios? Ma cunoasteti de spuneti aceasta afirmatie?

| RAY a răspuns (pentru asperger3):

Pacat ca copii din ziua de azi nu au simtul umorului

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da este normal pentru ca mereu copii au avut de suferit.

| Endoryus a răspuns:

Da

| Dandinelle a răspuns:

E normal, parintii trebuie sa fie, de ambele parti aproape de copil, iar macar ceea ce au in comun ramas sa fie efortul de a oferi un trai bun in continuare copilului. Copilul va tot tanji dupa mama si tata sa fie din nou impreuna (depinde si de varsta), dar dupa cativa ani se obisnuiesc cu idea, atata timp cat parintii nu se vorbesc de rau de fata cu copilul.

| Adrian5575 a răspuns:

Intotdeauna se va simti lipsa unuia dintre parinti, chiar daca copilul nu arata asta. Si da, poate aparea si invidia si multe alte efecte negative.

| Demidol a răspuns:

Pai, cam da. Oricum asta se intampla. Orice copil vrea sa-i aiba pe ambii parinti mereu alaturi. Vrea si el joaca, excursii, palavrageala, filme, orice, cu ambii parinti asa cum fac si ceilalti copii.

| EmanuelAndrei11 a răspuns:

Da e normal

| EmanuelAndrei11 a răspuns:

Da este normal.