| Mariaioana82819 a întrebat:

E normal ca iubitul meu să mai aibă numărul de telefon al fostei iubite?

Răspuns Apreciat de Editori
| Briannaa12 a răspuns:

Buna! Nu te alarma, nu e neapărat un semnal ca ceva e în neregula, ba din contra. Poate încă are numărul ei pentru a ști cine e și a nu-i răspunde dacă îl mai apelează, de exemplu. Aici poate vei gândi ca dacă el nu voia ca ea sa îl mai sune, ar fi blocat-o, însă probabil nu vrea sa facă faze din astea de imaturitate gen blocare. Dacă îl are nu înseamnă că intenționează să o caute. Ba chiar e mai cinstit ca are numărul ei. Ai fi preferat sa nu îl aibă în telefon și sa îl aibă notat în vreun carnețel secret? Sau sa o aibă salvată cu un nume gen "Marian mecanic"? Abia atunci ar fi fost ceva grav, însemna că ascunde ceva. Dar așa e chiar semn bun. Băiatul are o atitudine transparenta, nu se ferește, dă cărțile pe față. De asemenea, prin faptul ca o are salvata în telefon iti da și ție posibilitatea de a-i lua numărul și de a o contacta. Ceea ce l-ar fi speriat grav dacă știa ca are secrete și chestii de ascuns cu privire la fosta, ca ar fi putut aia sa iti povesteasca de exemplu ca a cautat-o. Înțelegi ce zic? Dacă voia sa vorbească pe la spatele tău cu aia, nu lăsa numărul în agendă salvat cu numele ei real, ori o salva cu alt nume, ori nota undeva sau retinea numărul și o ștergea din agenda ca să nu îți dea de bănuit. Asa ca nu ti mai face asemenea griji, fii relaxata și ai încredere în iubitul tău. Sper ca te am ajutat! happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e inca tine legatura cu fosta

| darrio2007 a răspuns:

Da, de ce nu? Ti se parea normal daca il avea si o mai suna cateodata?

| Freya1 a răspuns:

Poate o perioadă după ce s-au despărțit nu e o tragedie sa il mai aiba.Dar după ce se concretizează cu tine totul cum trebuie probabil ar trebui să știe el ca nu mai are de ce sa il tina.

| Invictusman a răspuns:

Da,ar trebui sa te bucure acest lucru. Trecutul trebuie uitat!

| Mopmop a răspuns:

Mi se pare normal sa il mai aiba. Devine problematic insa daca il mai foloseste.

| AndreeaWTS a răspuns:

Păi hai să vedem.
Pe 18 aprilie întrebi dacă e normal ca iubitul tău să mai aibă numărul fostei iubite.
Pe 19 aprilie spui că fostul tău iubit te sună de fiecare dată când pățești ceva rău.
Care situație e mai anormală din astea două? laughing

| Alina225 a răspuns:

Să îl mai aibă sau să nu îl mai aibă? Că văd că ai primit răspunsuri pentru "să nu-l mai aibă".