| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal ca iubitul sa-i ia apararea fostei in fata voastra (indiferent de motive)? Ce ati face in situatia asta?

24 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De multe ori confundam adevarata dreptate cu unele ramasite de sentimente pentru fostele iubiri.Trebuie sa stai strimb si sa judeci drept daca persoana respectiva are sau ar putea avea dreptate caci s-ar putea sa-ti judeci iubitul gresit.El ar putea sa-i dea dreptate numai si numai ca o are nu si ca ar mai simti ceva pentru ea.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Au fost mult prea multe chestii ca sa-i dea ei dreptate.Practic,si-a batut joc de sentimentele mele.
Nici eu nu cred ca mai tine la ea sau ceva, dar e urat ce-a facut.Plus ca a preferat sa se certe cu mine, decat sa "isi bata joc de ea". Asta ti se pare normal?

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu m-as certa cu sotia daca m-ar pune sa-mi bat joc de cineva, indiferent de cine.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Nu...asta a fost termenul folosit de el.El a zis ca am si eu dreptate, dar ca nu poate face ca mine.

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici am vrut sa ajung.Trebuie sa-i spui doar atit;-Accept sa facem asa doar pentru amindoi. Atita tot si totul se rezolva.

| Azµre a răspuns:

Nu aș mai privi înapoi, aș privi înainte...

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Asta incerc si eu sa fac, dar amintirea lui ma chinuie.
Dar sunt tare...o sa trec si peste asta.

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Make new friends...

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Da...

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Poate ca inca o mai iubeste, nu se poate dezlipi de trecut ...intr-adevar,ai dreptate, trebuia sa pui piciorul in prag baiatul acesta ar fi gata sa calce stramb cu fosta, adica sa se impace.Eu l-as parasi in locul tau, trecutul e trecut

| Adryanna2000 a răspuns:

Nu e corect sa se certe cu tine pentru fosta iubita.Astea sunt semne ca inca mai simte ceva pentru ea si curand se vor impaca.

| anonim_4396 explică (pentru Adryanna2000):

Da,e si asta o chestie...

| Adryanna2000 a răspuns (pentru Adryanna2000):

Te sfatuiesc sa nu pui prea mult suflet in relatia asta.Nu e de durata si poate fii stricata oricand de fosta.

| anonim_4396 explică (pentru Adryanna2000):

Deja ne-am despartit.Dar eu inca mai am intrebari...

| Adryanna2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar imi pare rau pentru tine.Trebuie sa stii de acum in colo ca se mai pot intampla chestii d-astea care se datoreaza faptului ca baietii sunt niste porci fara sentimente si fara regrete.

| anonim_4396 explică (pentru Adryanna2000):

Bine zis! laughing

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Adryanna2000):

Baietii sunt porci in masura in care fetele sunt curve. ^__^. Nu e normal sa generalizati doar pentru ca voi ati avut "sentimente" dupa 3 ore.

| anonim_4396 explică (pentru Pitzipoanca):

A zis pitipoancalaughing
Bravo, mi-a placut.laughing

| Undercover10 a răspuns:

Lasa-l si mergi mai departe. Oricat de greu ar fi la inceput, daca nu te desparti acum, nu faci altceva decat sa prelungesti agonia unui sfarsit care mai devreme sau mai tarziu, oricum va veni!
Facandu-te sa suferi in acest mod, in mod sigur nu are cum sa te faca fericita niciodata!
Eu asa zic, dar tu faci cum crezi! happy

| Anneshht a răspuns:

Nu, nu mi se pare normal. Daca el ii ia apararea ei, inseamna ca o iubeste inca si nu am de ce sa fiu cu el. Nu sunt marioneta nimanui pe care o foloseste ca sa uite pe cineva. Daca el ma iubeste, trebuie sa imi ia apararea mie, indiferent de circumstante, iar mai apoi, intre 4 ochi, daca a fost vina mea, sa imi explice frumos, sa inteleg ca nu a fost bine ce am facut? Daca asta face iubitul tau, ra fi bine sa discuti cu el. Pana la urma, timpul si discutia calma si la locul ei, le rezolva pe toate.

| marus9666 a răspuns:

Inseamna ca respectivul inca mai are sentimente pentru respectiva...el inca sufera si inca o iubeste....ps : intretine relati sexuale cu el pana uita de tot de aia laughing) fi mai buna

| Mihu12 a răspuns:

Heey Buna vreau si eu statusuri cool:* Funda pentru cele mai frumoase.

| anonim_4396 explică (pentru Mihu12):

Vezi ca ai gresit categoria si intrebarea.

| Mady22 a răspuns:

Clar că nu e normal, dacă i-a luat apararea înseamnă că, ai simte ceva pentru ea.Tu chiar și dacă e greu clarr încearcă să-l ignori și sssă pari indiferentă în fața lui...Crede-mă ajutăă am avut și eu așa o situație