| Asdf6789 a întrebat:

E o idee buna sa las un mesaj cu un cont de Instagram facut pentru a gasi o fata in statia unui autobuz daca m-am gasit cu fata asta in autobuz ce parea ca voia sa vorbeasca cu mine? (S-a mutat pe scaunul de langa mine cand autobuzul era aproape gol si se uita in telefonul meu cand il deschideam). Eu nu am vorbit cu ea, am gresit rau, rau de tot, realizez acum, dar vreau sa o gasesc. A luat autobuzul de la o statie la 100 metri de unde stau eu. As putea sa verific zilnic daca mai e anuntul acolo si sa-l pun iar. Este legal? Sunt posibile consecinte rele? Care ar fi probabilitatea ca fata sa vina acolo si sa vada mesajul pe o foaie A3 lipita de geamul de la statie? Ma gandesc ca daca a luat autobuzul de acolo - ori ar putea sta acolo, ori la una din cele ultimele 3 statii, pentru ca la restul statiilor nu coborase. M-am gandit sa creez un cont nou, ii las un mesaj cu ce s-a intamplat (îi descriu situatia) apoi ii spun sa contacteze acel cont si daca vad ca e ea (ci nu vreun idiot care da mesaj) ii dau mesaj de pe contul meu real. Aveti alte idei de cum as putea gasi-o? De fel nu folosesc forum-uri pentru opinii, dar am nevoie de ele si de idei si sunt determinat sa fac orice ca sa dau de ea. Ea 100% voia sa vorbeasca cu mine, dar mi-am dat seama cand am iesit din autobuz. Eu sincer nu cred ca e improbabil sa dau de ea din moment ce stau la 100 de metri de statia de unde ea a luat autobuzul. Eu fac 2 minute pana acolo pe jos, problema ar fi daca nu ar sta acolo, dar 90% din dățile in care eu iau un autobuz - ori il iau cand plec de acasa ori sa vin de acasa. Rareori il iau intre 2 locatii din care niciuna nu e locatia casei mele. Cat de legal este ce vreau sa fac? Orice opinie m-ar putea ajuta, indiferent daca e ceva ce vreau sa aud sau nu. Va rog daca cititi sa nu ezitati sa raspundeti.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o mai căuta, ea te-a uitat imediat cum a coborât din autobuz.

| Asdf6789 explică (pentru anonim_4396):

Nici nu stiu cum sa raspund si sa-mi pastrez calmul. nu ma asteptam la asa ceva... Vreau sa dau de ea in statia unde am vazut-o. EA a vrut sa vorbeasca cu mine. Eu am ezitat din propria decizie prima oara (Influentata de rusine). Regret si vreau sa DAU DE EA IN STATIE, NU SA O URMARESC! incerc pur si simplu sa ma gandesc la o un mod de a face chestia asta. Ce e asa rau in asta? Intreb pe internet anuminte lucruri care sunt mai usor de intrebat aici decat persoanelor cunoscute. Daca as fi stiut unde sta fata asta n-as fi urmarit-o pana la scara, dar as fi mers PRIN ZONA din cand in cand sperand ca dau de ea (EXACT CEEA CE VREAU SA FAC). Tie cand iti placea de vreo fata nu te duceai niciodata pe acolo pe langa unde mai iesea ea? Am si intrebat daca e ceva neinregula in ceea ce vreau sa fac. Am cerut pareri, nu sa fiu insultat in halu asta. E o fata de care eram atras de cand am vazut-o in statie si mi-am dat seama prea tarziu ca si ea e atrasa de mine, pana atunci am ales sa cred ca doar mi se pare. foarte simplu. Nu e prima si ultima greseala pe care o fac, si probabil ca exagerez, sunt curios ce cred si ceilalti despre comentariul tau si despre cat de mult exagerez. dar cine esti tu sa ma insulti in halul asta? Sa-ti fie rusine.

| Asdf6789 explică (pentru Asdf6789):

Vreau pur si simplu sa-i las un mesaj la statie. Din cauza ca il vad si altii, trebuie s-o fac intr-un mod diferit. N-am ce alt tip de mesaj sa-i las ca nu am datele ei, dar eu vad asta ca acelasi lucru ca si cum i-as da un mesaj pe o retea de socializare. E ceva ce nu e in ok in asta? Nimeni nu vrea s-o urmareasca pana la usa. Cel mai mult ma deranjeaza ca am ignorat-o si imi placea de ea. Simt ca am dat-o in bara. Nu m-ar deranja la fel de rau daca ea n-ar mai fi interesata ea stiind ca si eu sunt interesat, asta e. Dar nu am iubita in momentul de fata, si mi-ar placea sa stie ca si mie imi place de ea. Daca oricine altcineva crede ca fac rau, vreau sa stiu. NU vreau sa fac nici-un rau, pur si simplu chiar nu m-ar deranja sa merg o data la 2-3 zile la o statie la 100 de metrii distanta sa lipesc o hartie de statie cand nu e nimeni acolo. Nu exclud posibilitatea ca as face ceva neinregula fara sa-mi dau seama, tocmai de aceea am postat intrebarea si sunt curios sa aud opinii, nu insulte.

| Asdf6789 explică (pentru anonim_4396):

Si legat de faptul ca sunt "bolnav" si "sigur unul virgin la varsta mea" - Din putinul din care am vazu-o/auzit-o, mi-a placut destul de tare de ea, cred ca de aia nici n-am vorbit cu ea, ca am crezut ca mi se pare din cauza ca doar voiam sa cred ca si ei ii place de mine. Dar i-a placut. Faptul ca o fata frumusica foc s-a pus langa mine (fiindui strain) intr-un autobuz gol si ca se uita mereu in telefonul meu nu m-ar deranja sa fie cea mai mare realizare cu vreo femeie, problema e ca e mai mult un esec ca n-am profitat deloc. Probabil ca tu consideri sex cu vreo pustoaica sau sa ai copii la 18 ani mare realizare. Din moment ce tu m-ai insultat primul, as vrea sa-mi povestesti si mie o intamplare similara din viata ta (nu ca te-as cunoaste, dar la fel ca tine, imi asum din ce vad) nu ca eu n-as fi fost fraier si n-as fi gresit, dar mie mi s-a ivit oportunitatea asta.

| Asdf6789 explică:

Pe langa asta, fata vorbise cu alta fata la telefon si i-a spus "asteptati-ma si pe mine". Ma gandesc ca asta e mai probabil sa insemne faptul ca se ducea sa iasa undeva, nu sa intre in casa. Zona mea nu e o zona in care multi ar iesi in cazul in care nu ar si sta acolo. Zona spre care se ducea autobuzul e mai apropiata de centrul orasului (chiar trece pe acolo), deci mai degraba cred ca fata locuieste aproape de mine. (Ar veni la statia apropiata de mine des).