| anonim_4396 a întrebat:

E posibil ca un barbat sa iubeasca doua femei?

32 răspunsuri:
| Ioana12455 a răspuns:

Da
1. Sa iubească in același mod: pe mama și pe sora
2. Dragoste pentru iubita/ nevasta. și pentu mama.
ATÂT! Asta înseamnă sa iubesti doua femei, alege tu care varianta crezi big grin

| Stropdeploaie a răspuns:

Nicidecum! Asta i un pretext al unui barbat care inseala o femeie!laughing

| Plato a răspuns:

Una-i mama la copii, alta-i pofta inimii. laughing

Nu, sub nicio forma nu e posibil. Cand iubesti, ai ochi in exclusivitate pentru acea persoana, nu exista exceptie. Bine, aici nu vorbim de mama/sora, ci de relatii amoroase sau cum vrei sa-i zici. Cand crezi ca iubesti doua, alege-o pe a doua, daca o iubeai pe prima nu o mai sesizai pe a doua. De fapt, mai bine pe niciuna.

| Plato a răspuns:

Pff, mi-ai bagat melodia rau in cap. :))
https://www.youtube.com/watch?v=tWL1bThK5tk

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Este doar mincinos!

| mmariaaad a răspuns (pentru Plato):

Atunci e clar ca nu o iubeste pe niciuna din noi...

| Goete a răspuns:

Numai la un barbat pervers!
Doua?
Eu le iubesc pe toate happy

| mmariaaad a răspuns (pentru Plato):

Nu o iubeste pe niciuna deci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa nu, cum zice si maestru vali din piesa asta
https://www.youtube.com/watch?v=y_NesKiT9qU
=))))

| AdelinaC a răspuns:

Nu. In cazul de fata poate simti doar atractie sexuala, dar iubire nici vorba

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Sa iubesti doua femei, sa vezi cate palme iei...

| RAY a răspuns:

Da,este posibil, poti sa iubesti pe oricine cu care ai contact emotional, creierul permite asta, creierul nostru nu este monogam si poligam asa cum atractia fizica este nelimitata asa si cu iubirea, si o fata poate iubi mai multi baieti, ce declanseaza iubire sta intr-un hormon care face asta

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Iubirea nu are limite man, tu ca filozof nu stii asta

| Andreeush a răspuns:

Categoric nu!

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Tu nu intelegi ce inseamna sa iubesti. Atractia ta fizica e una si iubirea e cu totul alta. Nu cred ca ti-ai da viata pentru orice om atractiv, ci doar pentru cineva pe care-l iubesti intr-adevar.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu de unde stii asta? eu unu inca mai simt ceva pentru toate fostele ca crezi ca nu, nu ma intereseaza, tu impui o limita celui mai complex lucru din univers

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Ok atunci. Ai fi dispus, in momentul asta, sa te sacrifici pentru una dintre foste? Daca raspunsul e "nu", n-o poti numi iubire, ci simpatie.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

A iubi nu inseamna a te sinucide

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Atunci hai sa fiu foarte clar: Sunteti ostatici si criminalul va zice: unul dintre voi moare, tu alegi. El omoara pe unul, nu te sinucizi.
Ce ai zice?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

De ce mereu trebuie sa dai exemple de astea extreme,doar pentru unele persoane as face asta,daca au fost fostele inseamna ca nu meritau asta,e logic nu, ca daca erau sincere eram inca impreuna, dar de iubit poti iubi mai multe fete nu vorbesc de atractie fizica aia e altceva, fiecare percepe iubirea diferit, nu generaliza

| Plato a răspuns (pentru RAY):

"doar pentru unele persoane as face asta" Exact! Pentru cele pe care le iubesti! Tu nu oferi iubirii maretia pe care o merita, folosesti cuvantul prea usor.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Cand crezi ca iubesti doua, alege-o pe a doua, daca o iubeai pe prima nu o mai sesizai pe a doua. De fapt, mai bine pe niciuna."

Dar nu mai bine le alegi pe ambele si daca apare a treia care te face sa "nu le mai vezi" pe alelalte doua de abia atunci eventual renunti la ele? E mult mai logic, nu?

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Nu, prefer varianta mea.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu ai inteles nimic man,din pacate,si daca as simti ceva nu ar merita asta, trebuie si sa meriti degeaba te iubesc, nu folosesc prea usor, doar eu stiu ce simt, tu nu poti stii ce simt

| christine99 a răspuns:

Da, dar nu in mod egal.

| DeathIncarnate a răspuns:

Una-i mama la copii, alta-o pofta inimii.
Deci cred ca da, se poate.

| Nilsson a răspuns:

Daca e ce ma gandesc eu aia nu e dragoste, e pofta carnala si asta nu are limite, nu se opreste la niciun numar.
Dragostea adevarata e fata de o singura femeie.

| Frank51 a răspuns:

Desigur. Un barbat poate sa iubeasca foarte multe femei, sau chiar alti barbati. Exista cupluri de 2 barbati si o femeie, sau 2 femei si un barbat, se iubesc toti 3. Stiu, suna ciudat, dar daca stai sa te gandesti e problema lor ce fac, daca se iubesc cu adevarat.

Daca ai o prietena si acea prietena iti devine sotie, din pacate daca placi alte femei dupa aceasta etapa se numeste infidelitate, si este o diferenta mare.

Si mie imi place de mai multe fete, nu inseamna ca vreau sa am o relatie cu toate, sau separat, ci ma bucur de momentele petrecute cu fiecare dintre ele.

| Freya1 a răspuns:

Nu.
Nici un om nu poate iubi doua persoane in acelasi timp.Una e obisnuinta si siguranta iar cealalta placerea sexuala sau chiar iubire doar ca nu stiu cat de puternica daca nu a este capabil sa fie doar cu ea.

| Gaby212 a răspuns:

E in firea masculina ca barbatii sa se simta atrasi de mai multe femei (normal,arata bine,sunt inteligente etc)...DAR,pe langa atractia fizica(atunci cand zici "Wow ce bomba e tipa asta"), exista si latura sentimentala. Cand ai sentimente pentru cineva,pe langa impulsurile sexuale,atunci chiar iubesti.Ei in cazul asta nu e pentru doua femei,ci doar pentru una singura.
Daca nu te referi dpdv amoros...Da,poate iubi si o mie! Mama, surorile, verisoarele, fiicele, nepoatele etc.