| andreea050 a întrebat:

Este adevarat ca primele 48 de ore de la nasterea unui copil testul de paternitate este gratuit?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca nu e adevarat, ar fi de-a dreptul prostesc sa fie asa

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cine ti-a spus asta? Testul de paternitate nu este gratuit si ar fi destul de greu sa-l faci in 48 de ore, mai ales ca, daca este nevoie de acest test, de obicei prezumtivul tata nu vrea sa il faca, decat daca se ajunge la judecata si este obligat de judecator sa il faca.

| Holiday a răspuns (pentru Ioandelasal):

"...de obicei prezumtivul tata nu vrea sa il faca..."

Sau poate tocmai, vrea sa stie daca e cazul sau nu sa fie el trecut in certificatul de nastere...laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru Holiday):

Sunt foarte rare astfel de cazuri, in cca 40 de ani de profesie juridica n-am vazut mai mult de 5 si acestea cerute pentru a scapa de paternitate.