| FreshDreams a întrebat:

Este adevarat ca toti pestii trebuie sa treaca prin 2 casatorii?

Răspuns Câştigător
| adriana75 a răspuns:

Nu, nu este adevarat, sint peste si de asta iti scriu. Dar tu cati ani ai de poti crede astfel de tampenii, de superstitii pentru copii? Pestii sint cei mai deprimati sentimental, cei mai vulnerabili emotional, firile cele mai sensibile afectiv, desi sa stii ca nu arata deloc asta, cei mai multi dintre ei.Sint cei mai predispusi la dezamagiri din tot zodiacul, mai insingurati, mai mistici, mai interiorizati, mai sensibili.Retine:greu iti dai seama cat de scazut este tonusul lor daca nu-i cunosti f.bine.Pot fi singuri toata viata, pot fi cele mai solitare fiinte, daca au suferit intens inainte.Se inchid in ei si nu vor sa mai treaca prin ce-au trecut nici in ruptul capului, mai bine singuri dar nedezamagiti.Isi orienteaza toata energia catre alte activitati, catre alte orizonturi, dar asta nu inseamna ca nu mai spera, ba da, dar sint f.f.circumspecti,prevazatori.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este adevarat ca pestilor nu le reuseste prima casatorie. Daca o mai fac si pe-a doua...este riscul lor.

| zorialbi a răspuns:

Nu te mai lua dupa zodiac daca vrei sa fii un om liber.
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/2009/01/paganatatile-din-viata-noastra/

| carmensytah a răspuns:

Nu stiu de unde ai aflat tu asa ceva, dar nu cred ca ar tr.sa te increzi in superstitii.

| adytzukrose a răspuns:

Asta nu se intampla in cazul tuturor celor care sunt in zodia pesti.fiecare are un destin. poti sa te casatoresti odata de doua de cate ori vrei tu