| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Este in regula daca intru in vb cu o fata de pe strada de care imi place,sa vorbim, sa o invit la o intalnire daca vrea?
Sau nu se poate forma o relatie asa niciodata?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu ce experienta de viata au cei/cele care iti recomanda ca este ok sa abordezi pe cineva pe strada, dar eu vin cu exemple din realitate nu din "Matrix"
Sa zicem ca vezi o fata pe strada care te atrage, ea tocmai a coborat din masina iubitului ei...mai este corect sa abordezi acea fata?
2. cunosc cazul unui tip care era cu iubita pe strada dar el a ramas in urma sa se lege al sireturi, 10 secunde mai tarziu (si mai in fata) iubita acestuia a fost abordata de un alt baiat care ca si tine o placea, iubitul fetei nebun si gelos avea un cutit la el, l-a injunghiat mortal pe cel care-i abordase iubita, cazul este real eu vorbesc din viata nu din fictiune

Deci iata ti-am dat 2 motive si argumentele de rigoare pentru care nu sunt de acord cu abordatul pe strada al necunoscutilor in vederea unei realatii fie ea si amicala!

Daca insa ai cunostinte despre acea fata ca este singura atunci ai putea incerca, in schimb daca nu cunosti niciun detaliu de-al ei personal eu zic ca abordarea pe strada nu este nici safe si nici placuta...

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i ok, atata vreme cat si ea te place si accepta sa iasa cu tine la o intalnire.

Tipul asta de "agatat" a functionat sute de ani si inca functioneaza, atata vreme cat esti politicos si fata te place si ea.
Asa s-au cunsocut parintii tai, bunicii, strabunicii si mai toate rudele. Exceptie ar face cazurile cand casatoriile au fost aranjate de parinti sau alte rude.

Atentie, este posibil ca fata sa fie deja intr-o relatie cu alt baiat si atunci te refuza, caz in care iti ceri scuze politicos si te retragi.

| anonimg a răspuns:

Îți recomand cartea "Iubește inteligent". O găsești în librăria SolaScriptura din localitatea ta.

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă o cunoști, da.Altfel nu, intri în vorbă ca să o cunoști, nu să o inviți de la întâlnire de la bun început pentru că vei fi refuzat mai mult ca sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu știu dacă așa simți tu și vrei tu sa abordezi fete le pe strada treaba ta fă-o dacă asta te împlinește pe tine Daniel

| Miruna333 a răspuns:

Normal, asta e primul pas

| MrAM a răspuns:

Si cer asta mi se pare cea mai sanatoasa abordare. Abordarea directa, fara prea multa fastaciala si bataie de cap. Iti faci intelese intentiile si ai sanse 50/50

| sincert a răspuns:

Daniel esti mai old-fashioned asa

eventual ii inviti si amantul la duel

bucurii

| Ina0310 a răspuns:

Este în regulă! Sper sa primești un răspuns pozitiv din partea fetei. Mult succes!

| Emulatorvibrant a răspuns:

Hai noroc! (Deci nu ai agatat la munca) laughing)
Referitot la noua ta curiozitate,sa stii ca romancutele nu-s prea open-mind pentru asa ceva dar depinde mult contextul si dupa cum ti am mai zis, energia cu care vibrezi in jurul femelei. Fii spontan si arata i ca esti un baiat simplu dar cu intentii bune, femeia daca vrea ceva, te accepta asa cum esti, nu i nevoie nici de masina si nici de bani multi sau fizic de invidiat. Fir intins la femei! happy