| picassoo a întrebat:

Hei.As vrea sa invit o fata in oras, si ea ma place si eu o plac, am vorbit de cateva ori pe facebook dar nu stiu parca mi-e frica sa o invit nu stiu ce sa ii spun nu stiu despre ce sa vorbim nu stiu cum ar trebui sa procedez dupa ce ne intalnim, cum sa ma port la intalnire. Dastea ajutorr.Va rogg Dau funda,

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Vb cu ea despre pasiunile ei, incearca oarecum sa fi cu ea de accord in ceea ce zice dar nu in toatalitate, spune-i lucruri dragute, bate apropouri -sau du-o la un film -ideea e sa va simtiti bine amadoi nu doar ea.

3 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

O intrebi daca vrea sa mearga cu tine la o plimbare prin parc, sau prin centru. Ii faci cinste cu o inghetata, un suc ceva. Si vezi ca lucrurile vin de la sine. Pupic.

| FoundYouLover a răspuns:

Ca sa-ti vina mai usor, iti faci planul dinainte. Ce o sa-i spui, unde o inviti. Nu-i spune nimic complicat si n-o lua pe ocolite, fetelor le plac baietii directi, ca nu-i considera pampalai. Incearca pur si simplu sa o intrebi ce face in week-end, de exemplu, si daca-ti spune ca nu prea are planuri spune-i ca ti-ar place mai mult sa va vedeti la un suc/film/concert si sa vorbiti in persoana, nu pe facebook-ul asta care tie ti se pare atat de impersonal.

| NiKoLeT a răspuns:

1. intreab-o daca nu are ceva planuri pentru anume ziua aia, si daca ar vrea sati tina companie la o plimbare. si apoi daca accepta, cind o intilnesti o imbratisezi de salut, o intrebi ce mai face, dupa asta vine totul de la sine.o intrebi de preferinte, si daca este o prs sociabila( asa sa-i zicem) sigur va gasi ea despre ce sa vb, dar nu o lasa numai ea sa vb, vb si tu, dar nici sa o plictisesti. Daca e moment de tacere ii poti atrage atentia la un anume lucru din imprejurime, adica cam asa/: ce zi frumoasa ..etc