| Alex a întrebat:

Imi place de o fata.
Cum invit o fata la prima intalnire?
Zic: "Te invit" sau "As vrea sa te invit" sau "Poate iesim si noi" sau ziceti voi.
Daca fata ma intreaba cu ce ocazie o invit, ce raspund? E bine sa zic "N-am voie sa invit o fata frumoasa ca si tine" sau "Sa ne cunoastem mai bine"? Sau ziceti voi, va rog.
E bine sa zic ca e frumoasa la prima intalnire?
Cum pot sa dau seama ca fata ii place de mine la primele intalniri?

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Staiii omulelaughing
Cate intrebarioh go on
Cum sa ii zici:"N-am voie sa invit o fata frumoasa ca si tine"? Cred ca as rade un sfert de ora si dupa aia te-as refuza
Suna manelistic. Ce zici de:"Iesim si noi la o plimbare prin parc?big grin"

| Asiryx a răspuns:

Daca vrei sa o inviti la un restaurant, poti sa ii spui ca de exemplu la restaurantul respectiv" au mancare buna vrei sa o incercam? "

Incearca sa faci totul sa fie original nu invitatii banale si asa se va atasa mai mult de tine.

Si da poti sa ii spui ca e frumoasa dar si aici incearca sa ii spui asta cat mai originalwinking

| Pedala a răspuns:

Cum sa ii zici mah ca ii frumoasa de la prima intalnire? Spune-i ca la cat de urata e si-ar face o favoare sa accepte sa iasa cu tine

| Nastia a răspuns:

Poti spune :ai vrea sa ne intalnim si altadata? undeva la un suc? etc.

| virusake a răspuns:

Ia-o si tu frumos. Gen: ai treaba (ziua respectiva)? Dupa aia zi-i ca ati vrea sa iesiti. big grin
Incearca sa nu fii stilul ala libidinos. Fii cat mai natural. big grin

| andrei a răspuns:

Daca sti dc mai intrebi?

Răspuns utilizator avertizat
| Andandut a răspuns:

Buna!
Pai daca vrei s-o inviti la intalnire ii poti spunetongueari o fata interesanta si as vrea sa te cunosc mai bine, ce zici, mergem sa bem un suc?
Sau ii mai poti spune asa: pe zi ce trece ma surprinzi tot mai mult si as vrea sa te cunosc mai bine, vrei sa iesim la o plimbare?
Sau: imi place mult felul tau de a fi, dar simt ca nu te cunosc suficient de bine. Imi dai ocazia, printr-o intalnire, sa te cunosc mai bine?
Sau: esti foarte frumoasa, imi placi si as vrea sa te cunosc mai in profunzime. Mi-ar face o deosebita placere daca am iesi la o plimbare amandoi.

Ii poti spune la prima intalnire ca e frumoasa, de ce nu? fetelor se place sa primeasca cat mai multe complimente din partea baietilor. (dar ai grija sa nu exagerezi cu complimentele, sa nu devii agasant)

Iti poti da seama ca te place daca vezi ca se simte bine in preajma ta, daca zambeste, daca iti face si ea complimente. Asa ca, fa-o sa se simta bine langa tine, glumeste(ai grija sa faci glume cu bun simtz), fii deschis, cumunica cu ea, pune-i intrebari(daca e mai timida), in cateva cuvinte:ajut-o sa se relaxeze atunci cand e cu tine.

Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| aиdяaaa●• a răspuns:

Simplu:"Esti libera maine(sau cand vrei tu)? Poate iesim si noi la un suc undeva, ce zici?smugDe ce? Ca sa mai vorbim/Sa ne cunoastemthinking
Fara fraze gen:"N-am voie sa invit o fata frumoasa ca si tine". O sa-i dai impresia ca vrei s-o agati...asa ca mai bine nu!winking
Poti sa adaugi si cateva complimente in discutiile voastre. O sa observi tu ceva frumos la ea, nu trebuie sa-ti zicem noihee hee
Daca mai vrea sa iasa cu tine si la alte intalniri, te cauta, vorbeste cu tine, iti cauta compania, atunci ai dat loviturawinking
Oricum e mai bine sa spui ce simti si ce gandesti tu, nu sa citesti ce scriem noi aici, sa bagi la cap si sa-i spuistraight faceOricum toate astea o sa vina de la sine:*.
Sa ne spui si noua cum a decurs intalnireasmugSucces:*!

| mihaelabr a răspuns:

Sincer, eu cred ca invitatie ar trebui sa fie foarte simpla si scurta(vrei sa mergi sambata in oras?, sau : am chef sa ies in oras :vrei sa vii? ), fara sa fie impopotonata cu fraze tipice de agatat
daca accepta, atunci poti sa incepi sa incerci sa o cucerestiwinking
sa ne spui daca a acceptatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai putin formal happy
"ce zici de o cafea/un suc/o prajitura dupa ore?"

Cu ocazia ca e vineri, n-are importanta. Daca fata vrea sa iasa cu tine, o sa iasa cu orice texte i-ai spune happy

| anto_3460 a răspuns:

Cred ca:

Ce ai zice sa iesim la un suc
poate ne cunoastem mai bine

daca este atrasa de tine se uita asa la tine inseamna ca te placesmug

| JBLittleFaggot a răspuns:

"N-am voie sa invit o fata frumoasa ca si tine"rolling on the flooromfg...cam siroposlaughingcati ani ai? sunt chiar curios.Ma daca e frumoasa de ce sa nu-i zici?