| anonim_4396 a întrebat:

Este mai bine sai ai parinti tineri sau batrani?
Care sunt avantajele si dezavantajele?

Răspuns Câştigător
| Dayuuum a răspuns:

Parintii prea tineri s-ar putea sa se coboare la mintea ta, sa nu-ti dea sfaturile potrivite pentru ca nu sunt trecuti prin viata. Avantajul insa este ca vei putea discuta mult mai deschis cu ei atata timp cat sunt oarecum mai aproape de varsta ta, se formeaza o conexiune intre voi, de amicitie.
Parintii batrani pot fi deja prea trecuti prin viata, s-ar putea sa nu mai aiba rabdare sa te asculte de fiecare data, dar ce-i sigur este ca iti vor da educatia necesara big grin, iar pana la urma, daca sunt open-minded te vei intelege la fel de bine cu ei.
Nu stiu ce intelegi tu prin tanar sau batran, insa asta e parerea mea.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am parintii mai batrani, si da mi au dat o educatie poate mai buna (in sensul de mai stricta) si sfaturi mai intelepte insa mereu am simtit ca nu sunt prea apropiat de ei.

Niste parinti tineri interactioneaza altfel cu copii, le dau sfaturi mai directe si cel mai important pentru mine, parintii care au facut copii la tinerete, se vor putea bucura mai bine de batranete avand niste copii pe picioarele lor de multe vreme deja

| Prezidentul a răspuns:

Tineri si cu bani! Ai parte de multe rude, prieteni si relatii.