| DeeDeeDyana a întrebat:

Pentru cei singuri la parinti as avea si eu o intrebare : Care sunt avantajele si dezavantajele pe care la aveti in comparatie cu cei care au frati sau surori?

Răspuns Câştigător
| Skia a răspuns:

Pai eu cred ca avantajele mele sunt :1.O sa imi ramana mie casa si nu trebuie sa ma cert cand o sa fiu mare cu el pe ea.
2. Daca aveam un frate mai mic parintii mei se ocupau numai de el. eu nu cred ca mai eram in centrul atentiei.
3. Asta nu e in prezent dar daca era sa am un frate cand eram mica jucariile nu cred ca ramaneau impecabile rolling on the floor
Iar la cei cu frati. unii care se au bine cu fratiorii lor cred ca e intr-un fel si bine pentru ca ai cu cine sa iti petreci timpul si nu esti singur dar in cazul meu ma bucur ca sunt singura, pentru ca daca ai un frate mai mic el va fi in centrul familiei. Funda?

4 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

De ce intrebi, doar nu vrei sa scapi de fratii/surorile tale, nu?

| DeeDeeDyana explică (pentru Aly07):

Nu! big grin Doar ceream pareri.

| DyNo a răspuns:

Avantaje sunt o groaza:
- nu imparti nimic cu nimeni, totul e al tau
- esti in centrul atentiei
- primesti ce vrei etc.
Dezavantaje:
- nu vei stii nici odata cum este acel sentiment, sa ai un frate sau o sora.
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantaje:
-nu trebuie sa imparti ce ai cu altul
-esti in centrul atentieibig grin
-nu esti certat din cauza surorii/fratelui
-ti se fac toate poftele
-te rasfata mult etc.
Dezavantaje:
-cand esti plictisit, ti-ar prinde bine un frate sau o sora...in rest, e mai bine singur la parintibig grin