| Scraber a întrebat:

Este normal ca o mama sa-si injure copilul la nervi? Cum ar fi; Du-te in *** ma-tii, Gunoi ordinar, Du-te dracului etc...

Răspuns Câştigător
| Stormtrooper a răspuns:

Nu este normal. O mama, cand este nervoasa, trebuie sa isi pastreze calmul si sa-i explice copilului ce a gresit si cum sa repare greseala, nu cu un limbaj vulgar si gesturi agresive.

4 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Nu este normal, dar ea copil fiind daca a fost tratata la fel de parintii ei, din pacate a asimilat acest comportament ca fiind normal si nu isi da seama ca greseste. Cum sa te ajut acum nu stiu, in schimb tu stii ca acest comportament al unei mamei este anormal si te sfatuiesc sa nu faci la fel cand vei avea proprii copii.

| MorganaM a răspuns:

Doamne fereste! :O
Am o parere groaznica despre asta...

| Redrose123 a răspuns:

Nu e deloc normal.

| Maridincu a răspuns:

Nu este deloc normal, si a mea face la fel umeori ma mai si plesneste, sa nu mai zic ca ma si blesteama. Chestia asta nu este deloc normala dar eu am ajuns la concluzia ca ce a trait ea in copilarie incearca sa faca si cu mine cam la fel. Adica mama ei tipa la ea si o injura si ii zicea du-te dracu de javra sau chestii din astea si ea a luat exemplul ei dupa parerea mea si ma enerveaza asa de tare ca tipa ca o nebuna imi vine sa o omor e atat de rea si rece. Dar noi nu putem face nimic pentru ca suntem minori. Eu una abia astept sa fac 18 ani si sa plec de acasa sa ma mut sa am un job si sa ma mut cat mai departe de ea pentru ca simt ca ma dispera de nervi