| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o mama care isi numeste copilul "retardat" la nervi?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e sanatoasa mintal

| Liviu a răspuns:

Normala,sau mna, daca ii semeni, se explica totul laughing.

| AtateaConditii a răspuns:

Inseamna ca așa il considera pe copilul ei. Frații intre ei sa se injure mai merge dar parintii pe copii... nu mi se pare ok.

| Northern a răspuns:

Nu am nicio parere.
Recunosc ca si eu spun multe lucruri tampite si fara pic de logicica la nervi,chiar si persoanelor pe care le iubesc mult.
Nu toata lumea poate sa aiba un comportament civilizat la nervi.
Dar acum depinde, daca mama respectiva exagereaza si il jigneste frecvent, atunci da, nu am o parere foarte buna.
Unii copii sufera mult pe moment, iar asta nu e un lucru tocmai OK.

| Pufoseniiee a răspuns:

Unii oameni au unele crize la nervi si asa ca mai jignesc.Asta nu inseamna cu nu isi iubesc copilul! Ar trebuii sa o lasi sa se calmeze si sa-i explici!

| EuS200 a răspuns:

Oamenii spun multe lucruri la nervi. Daca si-a facut copilul "retardat" asta nu inseamna ca nu il mai iubeste sau ca este asa cum a zis. Sunt sigura ca si el a determina-to sa spuna asta, nu e ca si cum i-ar fi zis asa din senin.