| IooMar a întrebat:

Eu am in bloc o fata de aceiasi varsta cu mine si inainte acum vre'o 4-5 ani ieseam impreuna pe afara si de cand ne-am mai marit nu am mai iesit impreuna pe afara, eu intr-o zi nu am avut ce sa fac si m-am dus la ea sa o chem pe afara si ea nu era acasa, mi-a raspuns mama ei la usa si a zis ca Adela nu este acasa.Cand am sunat la interfon a raspuns mama ei, iar eu nu am mai cunoscut'o si am zis"Adela?"adica am intrebat cine este la interfon si mama ei a inteles ca am zis ca este Adela, fiica ei. A doua zi a venit Adela la mine si mi-a zis ca de ce am zis la interfon ca este ea si ca de ce o chem dupa atata timp pe afara, a zis ca s-a simtit folosita intr-un fel sau altul ca o chem eu acum cand nu mai am cu cine sta.Acum nu ma mai saluta pe strada. Voi ce spune'ti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ai tendinta de a gandi ca esti folosit cand vezi ca multa vreme cineva uita de tine si isi aduce aminte deodata. Cauti motive superficiale pe care le-ar putea avea persoana respectiva. De altfel si eu cunosc persoane care uita sa ma intrebe de sanatate dar isi aduc aminte deodata cand au nevoie de ceva. Si nu e mereu rautate si interes. E pur si simplu faptul ca nu stim sa pastram o legatura frumoasa. In locul tau as incerca sa ii vorbesc atunci cand o vad singura intr-un loc mai retras. Ar trebui sa ii spui ca iti pare rau ca nu ati mai vorbit dar ca nici ea nu a mai dat vreun semn. Pur si simplu ai avut multe pe cap. Stii ca nu ai nicio scuza dar ai vrea sa te ierte si sa mai iesiti. Sa iti dea o sansa. Cauta sa o prinzi singura intr-un loc mai izolat pentru ca altfel e posibil sa faca vreo scena si nu prea e placuta imaginea.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa te lamuresti cu ea, spune-i ca asa a fost, ca nu ai mai avut ce face si ti-ai amintit de ea, ca vrei doar sa vezi ce mai face si ca nu ai nici o pretentie de la ea. Daca ea nu are chef nici sa-ti zica un servus atunci n-are decat sa... nu stiu, sa fie cum ii. thinking

| Gizăz a răspuns:

Stai că n-am înţeles; de ce ai rupt legătura cu ea în primul rând? O prietenie trebuie întreţinută nu să zici „ieşeam dar de când ne-am mărit nu mai ieşim."

| Rukhsandra a răspuns:

E cam ciudata... mie daca imi faceai asa radeam un pic si dupa ieseam afara big grin

| noName_8681 a răspuns:

Pot sa te intreb cati ani aveti? Astea sunt niste chestii minore, cand o sa cresti mai mare nu o sa le mai dati importanta. Totusi eu zic sa mergi sa vorbesti cu ea, sa ii explici ca nu te folosesti de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ea ce a facut? a asteptat sa o cauti u? ea nare gura, maini? ha... mi se pare absurd sa iti ceara explicatii de genu` happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare absurd sa iti ceara explicatii de genu' cand ea nu a facut nimic. nu te-a cautat nu nimic happy nu erai obligata sa o cauti. daca ei ii pasa te cauta in timpu asta