| anonim_4396 a întrebat:

Eu am incercat sa ii cuplez pe o fata si un baiat insa fata nu a vrut s-a suparat pe mine ce sa fac?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu e bine sa faci pe petitoarea. Trebuia sa vorbesti inainte cu prietena ta - poate ca baiatul nu era genul ei, sau pur si simplu nu vrea sa aiba inca prieten. Depinde de viziunea fiecareia. Iar baiatul - daca o place atunci ar fi trebuit sa-i demonstreze asta. Poate, insa, si el era surprins si nu era foarte multumit de noua cunostiinta, lucru ce s-a vazut si fata a observat... Sunt multe variante - si tu nu ne-ai dat destule informatii. Spre exemplu - cine te-a rugat sa le faci cunostiinta. Daca nici unul dintre ei - atunci nu-i de mirare. Au picat prost amandoi - ca nu sunt in stare sa-si faca rost singuri de un partener - ci trebuie sa apeleze la ajutorul altora. Pe de alta parte poate ca fata nu se simtea bine ca nu era, sau credea ca nu este, aranjata (stii cum sunt fetele cand nu se simt suficient de bine imbracate, aranjate... )... Sunt multe asemenea probabilitati, dar cel mai bine ar fi sa detailezi.

13 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu m-as supara grav daca ar incerca vreo persoana sa ma cupleze.
Mergi la prietena ta si marturiseste-i ca-ti pare rau(daca-ti pare) si ca nu ai procedat corect. O sa-i treaca.

| Dara a răspuns:

Te duci la ea si iti ceri scuze! Altadata nu mai face prostii! tongue

assiris
| assiris a răspuns:

Cum adica sa-i cuplezi? dar ce sunt doi porumbei sa-i bagi in aceeasi cusca poate fac pui?
Parerea mea este ca nu ai avut suficient tact. Trebuia sa vb cu fiecare in parte, sa primesti acordul fiecaruia si abia apoi sa-i faci sa se intilneasca pentru a se cunoaste.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Singura modalitate este sa iti ceri scuze si alta data nu mai face acest lucru ca nu este bine nici pentru tine nici pentru cei din jurul tau

| bunica a răspuns:

Pai... poate i-ai facut cunostinta cu vreun urat si s-a simtit jignita.las-o ca-i trece pana se marita.

cristian
| cristian a răspuns:

Poate ca vrea sa se cupleze cu tine, mai stii?

| cely a răspuns:

Ai prmit o lectie de viata. Sa nu te bagi inviata nimanui. Cupleaza-te cat vrei cu cine vrei. Asta se facea pe vremuri Nu ai ce sa mai faci. Ai facut destul

| airlinestravel a răspuns:

Nu e bine sa o faci pe cupidonul. Depinde cat de mult ai insistat sa-i cuplezi. In general e bine sa le faci cunostinta si sa-i lasi in pace. Nu se cupleaza nimeni cu forta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu fata, ca s-ar putea sa-si revina. Si pe mine a incercat o prietena sa ma cupleze, n-a tinut, m-am suparat pe ea, nu i-am mai raspuns la tel, dar nu s-a lasat pina nu am vorbit (pe mes pina la urma ), si a meritat, pentru. ca discutia respectiva ne-a apropiat mai mult ca inainte de incident. Incearca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi nu mai merge cu "lipeala"s-au dus timpurile alea trebuia sa le faci cunostinta si atat, sa se descurce apoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaseste alta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca nu are nici macar simtul umorului, daca nu-i trece in 2-3 zile, inseamna ca e o suparaciaosa, isi revine ea daca amintirea prieteniei tale este pentru ea o prietenie adevarata, daca nu revine inseamna ca iti vei gasi o alta prietena in viitor sau chiar mai multe, oricum in concluzie cum zic si alte mesaje "altadata nu mai incerca metaoda asta" :-0

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca iti pare rau si ca nu ai vrut