| Scumpika_6890 a întrebat:

Eu ca fiecare copil dorm mai mult.azi dormeam si era ora 11 jumat. a venit mama si a inceput a tipa ca mai am de dormit? nu inteleg cei cu ea. vreau sa dorm si eu macar acum cit sunt in vacanta)) ajutati-ma) funda

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Copiii nu dorm mult, dimpotriva sunt activi inca de dimineata. Ar trebui sa profiti de vacanta sa citesti, sa inveti lucruri noi. In mod obligatoriu, un copil normal se culca cu doua ore inainte de miezul noptii (la 10 deci). Sa zicem ca dormi 10 ore, deci nu ai absolut nici un motiv de a dormi peste ora 8 dimineata. Tu preferi sa-ti pierzi timpul dormind in loc sa folosesti la maxim timpul liber pentru a-ti mobila mintea cu cat mai multa informatie. Este profund gresit.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Copiii nu dorm mult, dimpotriva sunt activi inca de dimineata. Ar trebui sa profiti de vacanta sa citesti, sa inveti lucruri noi. In mod obligatoriu, un copil normal se culca cu doua ore inainte de miezul noptii (la 10 deci). Sa zicem ca dormi 10 ore, deci nu ai absolut nici un motiv de a dormi peste ora 8 dimineata. Tu preferi sa-ti pierzi timpul dormind in loc sa folosesti la maxim timpul liber pentru a-ti mobila mintea cu cat mai multa informatie. Este profund gresit. In plus, ai fi putut sa-ti ajuti mama cu ceva ion casa, in loc sa lenevesti.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ah... ce n-aş vrea şi eu să pot dormi pân' la 11 jumate.

| Zenithf a răspuns:

Mama ta are dreptate, iti irosesti timpul liber cu prostii si mai tarziu vei regreta asta singura. Profita de vacanta si iesi cat poti de mult.

| Broadband a răspuns:

Te inteleg si la mine face, dar eu i dau pace,
azi noapte am stat la un film pe a1 culoarul mortii si m-am culcat la 2:30,
mort de somn laughing

| crissdulcik a răspuns:

Ea vrea pentru tine numai binele si vrea sa ai activitate in viata ta. Incearca sa vorbesti cu ea iar ea sigur te va intelege si veti cadea la o intelegere. Sper ca te-a ajutat raspunsul meuhappy

| Deyuttzzaa a răspuns:

Explicai ca vrei sa dormi, sa te odihnesti ca esti destul stresata la scoalahappy