| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa dorm singura. mi-am facut camera noua de 6 saptamani si in primele 3 saptamana. dormeam singuar dar apoi m-am imbolnavit si a dormit mama cu mine 3 seri si dupa cand m-am pus in pat sa ma culc nu mai puteam sa dorm cred ca am adormit pe la 4 dimineata si nu stiu ce sa fac va rog please ajutati-ma

9 răspunsuri:
| thegreenalien a răspuns:

Asa faceam si eu cand eram mica, dar nu stiu incearca cu o jucarie de plus whistling poate merge laughing daca nu i-ati catelush tongue ai ghija cu parul ca faci chist tongue

| MihAelA_1847 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa adormi cu televizorul pornit(acest truc merge mai mereu), incearca sa asculti muzica sau sa lasi o lumina(sa nu fie puternica)pornita(ex:o lampa). Succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot sa dorm singura mereu dorm cu mama am 12 ani mi-e frica nu pot sa adorm nu stiu e e cu mine cand e mama de nopte nu pot dormi mi-e frica mi-e urat orce as incerca nu pot pls ajutati-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cati ani avem?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita! Daca incerci sa dormi singura cu siguranta o sa dormi! Nu ma dormi cu adultii in acelasi pat, nu este bine pentru copii, incearca seara sa iei un ursulet de plus (un ursulet pe care il iubesti) te pui in pat si te gandesti la mama la tata sau la ce vrei tu! gandeste-te ca esti o printesa si ai un palat si esti frumoasa. sau gandeste-te la somn mai gandeste-te si aduti aminte cu o fost in vacanta de vara, las-o pe mama in pace, cand ai 20 de ani crezi ca mama ta o sa doarma cu tine?
na haide fa ce ti-am spus eu si o sa dormi singura!

numele meu este Iulia si sper ca te-am ajutat!

| LOADING █████████99% a răspuns:

Pai si mie imi este urat sa dorm singura in camera.
1. daca ai un televizor in camera pune-l pe sleep
2.lasa langa tine o lumina de veche, stiu si eu, ceva de genul o lampa
3. pune pe cineva sa stea langa tine pana adormi
4. tine langa tine un ursulet
pa pa

| Purple_4057 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa nu pot sa dorm...in fiecare noapte stateam si ma chinuiam sa adorm, si adormeam pe la 4 si ceva,si dimineata mergeam si la scoala! Dar dupa aia,am stat cu televizorul aprins si ma uitam la televizor pana adormeam, uneori cand chiar nu adormeam, ma duceam la mama in pat.mai povesteam una alta, si adormeam acolo! Incearca si tu asa!

| andr33a_3745 a răspuns:

Consider ca aceasta,, problema,, tine de imaginatia ta. Inainte sa adormi incearca sa asculti muzica ambientala pentru a te mai distinge si nu incerca sa stai cu ideea ca nu vei reusi sa dormi si in noaptea aceasta. Sau, incearca ca inainte de somn sa discuti cu cineva drag, despre ceva care te binedispune, care iti da incredere in tine. Sau, poate inca e nevoie sa simti cat mai aproape caldura mamei.

| fabulos a răspuns:

Nici eu nu pot dormi singura dar ma duc la pariniti in cam. si zic ca stau si eu putin cu ei si adorm laga ei ii smecheresc eu. uite asa dorm cu ei de 2 saptamana.