| Gabry a întrebat:

Eu cu prietena mea dorim sa petrecem o noapte impreuna la mine acasa.
Cum trebuie sa-i spun mamei ca sa fiu mai convingatoare si cum poate sa-i spuna si ea mamei sale?

Răspuns Câştigător
| DeeAnna. a răspuns:

Nu ar trebui sa iti minti mama...Eu cred ca daca ii spui ca vrei sa petreci mai mult timp cu ea, si sa va distrati o seara pe cinste doar voi doua, nu cred ca nu te va intelege...
Spune`i pur si simplu ca asta vreti, si roag`o frumos...Nicio mama nu poate rezista ficei sale.hee hee

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si eu ma gandeam la acelasi lucru. ca esti baiat si ca vrei sa faci ceva cu prietena ta... tongue. Ma gandeam cat curaj poti sa ai sa vrei sa ii spui asa ceva. Uite silvia ca se mai gandesc si altii la prostii nu doar tu. Poti sa ii spui mamei tale ca trebuie sa lucrati pentru un proiect sau o tema ceva. Sunt sigur ca nu vor fi probleme. Mai grav era daca era prostia la care ma gandeam eu si silvia.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Adevarul, chiar daca vor fi niste semne de intrebare. In felul acesta poate primiti si niste sfaturi pentru a va feri de eventuale surprize nedorite. Succes.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ii spui adevarul.

| Silvia a răspuns:

Doamne Gabry ai formulat inceputul intrebarii intr-un fel.ca m-am speriat..."o noapte impreuna"...stiuoh go on am eu capul prea plin de prostiiblushing laughing.
Spune-i sa vreti sa va faceti temele impreuna, sa invatati, sa va jucati pe calculator, sa stati amandoua ca intre fete pentru o noapte.Eu cred ca va fi de acordhappy.
Bafta!happy

| danbnz a răspuns:

Simplu, le spuneti, le puneti sa vorbeasca si dinsele intre ele, adica mamicutelor, si gata... Sunteti 2 fete... unde e problema?
Aaaa, daca erati un baiat si o fata... in cazul asta era mai dificil...

| Gabry explică:

@deedeepuffy suntem fete si avem 12 ani!laughing

| zuly a răspuns:

Hehe, spune-i ca aveti de facut un proiect pentru scoalahappy
(dar totusi, nu uita ca nu e bine sa-ti minti parintii. ii poti spune pur si simplu ca vrei sa ramana prietena ta la tine peste noapte si cu ce scop.sunt sigura ca te va intelege).

| Johanna_9281 a răspuns:

Pai spuneti-i ca vi s-a spus la scoala sa va aduceti cate o prietena acasa...la mine a functionat...

| Independent a răspuns:

Ii poti spune ca vreti sa discutati niste lucruri si ca vreti sa petreceti mai mult timp impreunabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i deschis, clm si cu zambetul pe buze ca vrei sa inviti o prietena sa doarma la tine happy La mine a functionat ba chiar cu 3 ba chiar o petrecere in pijamele. Nu e greu, mai eales daca are incredere in tine, daca esti o fata cuminte cum cred ca esti, si am incredere ca o sa te lase. Apoi propune-i mamei tale sa vorbeasca cu mama ei la telefon sa rezolve lucrurile, iar daca o sa cada de acord ai cale lbera happy
Mult succes kiss

| NewClassic a răspuns:

Incearca sai spui ca faceti vreun referat impreuna sau ceva legat de scoala la mine asta merge tot timpul.Bafta