| LorenaLory1992 a întrebat:

acesta este o intrebare pentru fete: voi ce le-ati spus mamelor voastra ca sa va lase sa ramaneti o seara la prietenul vostru? Pana acum nu am mai ramas la un baiat acasa si de aceea nici nu stiu cum s-o iau si ce sa-i zic. Imi doresc sa raman o seara la prietenul meu acasa insa nu stiu ce sa-i zic mamei. Pana acum am vorbit cu ea in mare despre asta si ce ar zice ea insa mereu imi zice ca nu s-a gandit la asta si nu stie ce sa raspunda. Ei ii este frica sa nu ma culc cu baiatul insa ce nu stie ea este faptul ca eu nu mai sunt virgina. Ne dorim amandoi sa petrecem o seara "romantica" daca pot sa zic asa impreuna insa nu stiu cum sa rezolv problema cu mama si ce sa-i zic ca sa o pot convinge sa raman la el.Sau ce altceva ii pot zice ca sa lipsesc o noapte de acasa?

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Mama stie ca avem o relatie serioasa, ne iubim, avem amandoi 17 ani suntem suficienti de maturi incat sa ne lasa sa stam impreuna pana si o saptamana, nu doar o noapte.
Depinde si de varsta!
Mama ta ar trebui sa cunoasca adevarul, adica acela ca nu mai esti virgina, si daca nu mai esti sa faci un control la ginecolog macar odata la 6 luni.

ii poti spune ca esti la o prietena, dar sa n-o faci, sigur va afla si-si va pierde increderea in tine.
O intrebi pur si simplu, daca nu vrea, nu prea ai ce sa faci, cum s-o convingi.
Mult succes/

| qPringles a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine si i-am zis mamemi ca ma duc la o prietena, iar dupa ce am plecat si am ajuns la prietenul meu, mama mi-a sunat prietena si a intrebat-o daca poate vorbi cu mine, iar ea nu avea nici cea mai vaga idee unde sunt. Apoi a inceput sa ma caute toata noaptea cu politia pe strada si cand am venit acasa am facut parte la vreo 2 ore de discursuri si morale.
Concluzie: spune-i adevarul!

| LorenaLory1992 explică:

Multumesc frumos de raspunsuri.
Am 18 ani.