| anonim_4396 a întrebat:

Eu m-am saturat de viata asta. sad
Va rog sa ma ajutati. crying

Nu-mi mai suport colegii,din cauza ca ei nu stiu ce au cu mine,sunt urata,dar invat bine,daca iau o nota mare aia spun ca am copiat. Ma deranjeaza acest lucru. Si ei imi cer de mancare,dar daca le-as cere si eu ei nu mi-ar da. Oricum nu le mai dau nimic. Nu inteleg,eu nu le-am facut nimic, ei ma poreclesc "naomi" angry si nu mai rezist. Sunt a VI-a si am 12 ani si sunt fata! Si mai sunt si lovita in cap de catre toti colegii fara sa le fac nimic. Mereu primesc palme la cur de catre o lesbiana si tiganca. angry M-am saturat de viata asta. angry

Ce sa fac ca sa ma lase aia din clasa in pace? Chiar nu mai rezist.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Discuta cu diriginta ta sa faca o sedinta cu colegii tai, poate astfel le-ar baga mintiile in cap sa nu te mai cicaleasca si sa-si bata joc de tine.

Viata nu-i roz, asa ca peste tot vei intalni rautati, cu toate ca trebuie sa ignori ori sa ripostezi cu aceeasi tactica, vei vedea ca nici ei/ele nu se vor simti atat de bine in pielea lor.

evenso
| evenso a răspuns:

Ia sa dai un sut in cur la aia care pune mana pe tine, impuna respect, nu ai incotro altfel toti isi vor bate joc de tine.

| Dariusuu a răspuns:

Nu conteaza cum areti. Indeparteaza-te de cine nu te accepta. Cel mai bine e sa ignori.

Spune-le la parinti tai sa rezolve la scoala probleme, sunt convins ca o sa o faca.

P.S Daca nu iei atitudine viata face ce vrea din tine.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Nu-ti uri viata.Fa-i pe ei sa si-o urasca...

Răspuns utilizator avertizat
| FastAndFurious a răspuns:

Probabil inveti intr-o scoala de rahat daca lumea se poarta asa. Trebuie s aumbli si tu la intimidare. Vino la scoala cu tata sau un unchi impunator care sa ridice vocea in clasa si sa-i faca sa tremure un pic. In plus sa-i reclame si la directoare.
Dar baza e tot face to face cu clasa, astia sunt din aia care o fac pe vitejii dar de fapt au putere doar in haita. Daca ii intimidezi pupa pantoful.

| EternalVampire a răspuns:

Singura chestie ar fi sa le spui si parintilor tai treaba asta si sa incerci sa nu-i mai bagi in seama...sai ignori pur si simplu...

| EternalVampire a răspuns:

Si incearca sa nu mai pui la suflet tot ce spun ei...credema ca si eu am patit-o anul trecut tot in liceu si eram clasa a 11-a... daca de pe acum ii lasi sa-ti faca una ca asta si nu iei masuri gandeste-te ca ai de stat 3 ani cu ei in acelasi liceu si clasa si pe viitor va fi si mai rau daca de pe acum le permiti asa ceva

| EternalVampire a răspuns:

Daca mai zic colegii tai ca ai copiat spune-le "da, am copiat si care-i problema voastra? va e ciuda ca eu pot copia si voi nu?" dar ai grija sa nu te auda proful/profa si daca o zic de fata cu profesorii atunci pune pe profesorul de la clasa sa te asculte, sa-ti dea cateva intrebari din test sa le dovedesti ca intr-adevar ai invatat si nu ai copiat

| crestiniromani a răspuns:

Stiu ca o sa ti sa para ceva obisnuit din ce-ti spun, dar este singura solutie: ignora-i...