| Sfinnx a întrebat:

Eu nu-l mai suport pe tata! Nu vrea sa inteleaga ca nu am ce sa fac in casa si nici la scoala.Sunt clasa a 11-a si organizam balul si suntem doar 12 in clasa si nu facem ore! Tot urla la mine ca de ce ies atata afara, ca o inceput scoala,ca mama dracu'! Nu vrea sa inteleaga ca nu am ce sa fac! Pur si simplu! nu am inceput inca materia, nu am carti, nu am caiete. Urla la mine ca tampitul ca sa pun mana sa fac ceva, sa citesc, sa recapitulez din caietele de clasa a10-a.Wdf esti nebun?! Ce sa invat daca n-am ce?! Imi vine sa ma iau sa plec de acasa JUR! Ma dispera la culme.Sunt o fire incapatanata cand vine vorba de "Fa aia! Fa aialalta!".Eu urasc sa mi se interzica ceva, sau sa am reguli si restrictii.Asa ceva eu nu tolerez.Sa vina la mine sa urle si sa ma si ameninte ca de ce nu pun mana sa fac ceva.Ce mama dracu' sa fac?! Cu mine nu ii merge asa!

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mno,si tactu o fi ruda cu tata, sa se duca amandoi la sapoca, ca mie mi-a mancat zilele.Imi striga ba ca ma angajat undeva, ba ca a facut aia si aia pentru mine.Ma tot piseaza la cap.Cea mai tampita si pisaloaga zodie, fecioara.Deci sa va fereasca sfantu sa stati cu una in casa.Norocu meu e ca sunt scorpion, ca altfel imi luam campi de mult.

| Peridava a răspuns:

Nu ai ce face in casa? Nu ai ce invata? Ciudat! Ai terminat lectura particulara? Interesant. Eu cred ca tu il disperi pe tatal tau.

| Sfinnx explică (pentru Peridava):

Da am terminat lecturile happy.

| Peridava a răspuns (pentru Sfinnx):

Asata imi spui mie din incapatinare, cum recunosti. Prefacindu-ma ca te cred, intreb: mori daca citesti in plus? Eventual pe cele de anul viitor. Te asteapta bacalaureatul si vei avea mult de lucru.

| Sfinnx explică (pentru Peridava):

Da mi id`ul tau si iti fac o poza la tot ce am lucrat happyhappyhappyhappy

| Gunoi a răspuns:

Greu cu părinții ăștia cum ții crești așa îi ai rolling on the floor Îmi pare rău de tine încearcă să-l ignori big grin prefăcându-te că-l asculți.
Încearcă să faci un pact ceva laughing cum că o să te menții sau crești doar să fie puțin mai tolerant cu tine să te lase să ieși puțin afară că aerul curat te ajută să te limpezești că doar nu ești animal să te țină în lesă rolling on the floor

| wild_5755 a răspuns:

Eu in clasa a 11a dupa ce am facut 18 ani m-am mutat la prietenul meu ca sa scap de tata... A trecut mai bine de un an de atunci... si tot la prietenul meu am ramas laughing)
dar nu lua asta ca sfat, incearca sa-l intelegi si sa porti o discutie linistita cu el, sa-i spui ce te supara si cum ai prefera sa te trateze. Explica-i ca daca te trateaza corespunzator si tu vei intelege mai usor.