| anonim_4396 a întrebat:

Eu plec la facultate in alt judet si am iubita pe care o iubesc enorm, dragostea este impartasita. Ea pleaca in alt judet la liceu si ii este frica sa nu imi placa alta fata la facultate sau ca relatia se va destrama eu fiind plecat si ne vom vedea rar. Iubirea mea nu va fi deloc mai mica fata de ea, o iubesc foarte mult si nu vreau sa o pierd pentru nimic, am pierdut tot ce am iubit..nu vreau sa o pierd si pe ea. Ma puteti ajuta? Cum sa rezolv sau ce sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Daca este o iubire impartasita, nu cred ca ve-ti avea probleme.

| Ionutszu a răspuns (pentru MskDesign):

Este impartasita, chiar foarte dar ne este frica sa nu ne afecteze distanta...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa vezi ce frumos va vi cand te va insela, tu visezi cu ochii deschisi [e bune in fine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vezi tu cum ai sa uiti de ea cand o sa dai de viata de student si mai ales de viata de camin...

| Ionutszu a răspuns (pentru suntserios):

Dar nu vreau pe altcineva, am avut doar relatii de rahat si nu vreau sa o pierd si pe ea.

| suntserios a răspuns (pentru Ionutszu):

Ce am scris eu nu inseamna neaparat ca o sa iti gasesti alta, ci doar ca vei avea alte orizonturi si o sa iti dai si tu seama ca la varsta ta e total aiurea sa afirmi ca ti ai gasit "iubirea" vietii