| Cristian9616 a întrebat:

Eu si fosta soție ne-am despărțit acum 3 ani, nu ne am mai înțeles dar ne am iubit, ea s-a casatorit cu altul eu stau cu altcineva, dar am o nedumerire, de ce inca are numele meu tatuat? Asta nu e o lipsa de respect pentru actualul ei?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca pe actualul soț il cheamă ca pe tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca un tatuaj se face pe piele si ramane intiparit adanc in piele foarte multi ani, neputand fi sters decat prin interventie cu laser, procedura care-i foarte scumpa si dureroasa.

De altfel, nu-i nici o lipsa de respect pentru nimeni, ca oamenii normali si inteligenti stiu ca toti avem un trecut, deci sunt capabili sa ne accepte asa cum suntem.

| Mosotti a răspuns:

Are numele tau ca tatuajul nu se mai sterge, e permanent. Bunica la 80 ani avea tatuaj de la 16 ani.
Avea doua litere, M D pe brat.

Daca nu se sterge, nu ai ce-i face, ala trebuie sa inteleaga, ca nu conteaza un nume scris.

| Hyperion7 a răspuns:

Ai făcut parte din viața ei și din trecutul ei.
Plus că tatuajele rămân întipărite in piele, nu pot fi șterse decât dacă nu sunt permanente, in caz contrar, asta e.
Da chiar așa, de unde știi asta?

| Cristian9616 explică (pentru Hyperion7):

Pentru ca avem prieteni comuni

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cristian9616):

Atunci cred că e ce am zis mai sus

| Emma30555 a răspuns:

Mie nu neapărat la el mi se pare ciudat, poate el nu e atent la lucrurile astea sau nu ii pasa, sau nu are orgolii de genul, dar mi se pare ciudat la ea ca sta încă cu acel tatuaj. Poate ca nu ești chiar bine informat, poate totuși a făcut ceva peste acel tatuaj și nu se vede clar numele tau.

| Cristian9616 explică (pentru Emma30555):

Ba este singurul tatuaj si se vede clar..este la vedere pe mâna.

| ioana748 a răspuns:

Cred ca pe tine te mai intereseaza despre ea.
Eu nu as discuta despre vreun fost cu prietenii comuni.
Hmmmm
Si ca sa fiu rautacioasa... poate actualul nu este posesiv ca altii si il doare la bascheti de tatuajul cu un nume ca oricare altul.
Scuze, nu o lua personal.
happy

| KovacsB a răspuns:

Poate a fost fata desteapta si-a gasit altul cu acelasi nume.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Depinde ce fel de tatuaj. Permanent? Nu are cum sa il dea jos. Sau are, dar e costisitor. Oricum, din moment ce nu mai esti cu ea, nu ar trebui sa te mai preocupe ce considera ea ca e lipsa de respect fata de actualul sot al ei.

| Cristian9616 explică (pentru ILoveBlackCats):

Eram curios cum de nu o pune sa isi faca altul peste...nu stiu, mi se pare urat si eram curios de parerile altora