| anonim_4396 a întrebat:

Eu și iubitul meu am avut o ceartă mai aprinsă,acum puțin timp.
I-am intrat pe un cont de snap,deoarece știam parola și am gasit conversații în care vorbea cu alta și m-am luat de el,s-a înfuriat foarte tare,a început să mă facă în toate felurile și apoi m-a lovit cu o palmă,m-a luat de gât si efectiv mă strângea de fața iar acum câteva zile la fel am găsit mesaje și a dat o palma si m-a împins, e mereu distant si ma pune pe ultimul loc pentru alții.
Când îi spun că o terminam îmi spune ca am pe altul, mereu mă acuza de asa ceva deși știe ca eu nu aș face asta vreodata.
Avem ceva timp împreună, dar simt ca nu mai pot... spune mereu că e vina mea, că eu încep scandalurile, dar efectiv nu mai pot, mereu alege sa stea cu altii în locul meu și nu e afectuos niciodata.
Vreau să mă despart de el dar nu stiu cum...i-am spus ca suntem bine, ca nu ma despart de el pentru ca bănuia dar nu știu cât mai rezist așa...
Spune ca în curând o să poata sa ma ia cu el, el lucrând în străinatate, planul fiind sa ma ia dupa ce fac 18 ani, acum având 17 iar el 21 dar nu stiu daca merita sa mai rabd atat...

37 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Treaba e foarte simpla, spune-i pa, pa.
Trebuia sa faci asta de la inceput!

| darrio2007 a răspuns:

Dă-i papucii. Asa se va purta intotdeauna cu tine, fie ca esti in Romania fie ca te ia cu el acolo.

| AnotherGirl a răspuns:

Fugi cât mai repede și renunță la ideea de a aștepta să plecați împreună în străinătate.

Dacă acum te bate, mai târziu o să te bage în spital sau, doamne ferește, o să te omoare.

În plus, când ai deja o relație abuzivă, lucrurile escaladează și se agravează și mai rău atunci când pleci în străinătate cu el. Ești singură acolo, n-ai pe nimeni în afară de el, nu cunoști limba și el profită de toate astea pentru a te controla.

Cum adică să mai rabzi până plecați? Crezi că se va schimba? Nu se va schimba.

De ce nu te desparți de el? Ce te ține pe loc? Dă-i papucii și fugi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Desparte te urgent de el, nu te du in strainatate cu asemenea om, vorbeste cu mama ta si spune i cum se poarta ăsta cu tine ca cu ultimul om, ai 17 ani ce cauti tu cu un om violent? El bea?

| RxTx a răspuns:

Tu câte Kg ai? Tu ești întreținută de el? Depinzi cumva de el? Sati in casa lui pe banii si mâncarea lui? Nu ai casă? Părinții tăi au așțeptări ca tu să il faci pe el să ii intrețină șî pe ei și părinții tăi te văd pe tine ca și când ai fi garantul bătrâneții lor fericite?

Dacă nu te afli in situația asta gata dăii papucii că morcovi sunt destui găsești tu alt BMW cu casă tot acolo în străinătate pe Facebook

Dar dacă vrei să nu mai ai probleme in viață incercă ca dinainte de orice relație să treci pe la notar să faci separație de bunuri

si mai improtant nu mai accepta nimic de la bărbați

nu mai accepeta să locuiești pe banii lor in casa lor

ci mergi tu la muncă si stai in casa ta sau intr-o casa inchiriata pe numele tău sa il poti da tu afara pe el din casa ta

dar la care sa contribuie si el la jumătate din tot

daca tu accepti ceva de la un bărbat el gata consideră că ești propietatea lui cum este un câine o maimuță o pisică poate să ii ca la o gâină că ești de fapt găina lui

dar dacă tu ai bnaii tăi si nu depinzi in nici un fel de nici un bărbat atunci nu o să mai treci prin chestii din astea
pentru ca tu ești propietatea ta

atata timp cât datorezi ceva unui bărbat el consideră că gata ești deja propietatea lui că te-ai vândut că acum ii aparții

așa că încercă dacă vrei să îti fie bine in viață să nu mai primești nimic de la bărbați pentru că ei îti dau șî iti fac favoruri doar ca să devii obiectul lor propietatea lor să devină ei stăpânul tău!

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i papucii, inainte sa te omoare!
Oricum nu poti avea un viitor cu o jigodie violenta, care flirteaza cu alte femei online.

| Drimmero a răspuns:

Fata draga, trebuie sa te mutileze, sa te nenoroceasca pe viata ca sa te desparti de el? Nu fi proasta, te trateaza ca pe o carpa, esti la varsta la care trebuie sa te dezvolti pe toate planurile, desparte-te ca alta alternativa nu ai.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai asa, deci ai luat o palma si nu ai spus PUNCT in secunda aia? Well... aici ar trebui sa zic ca orice palma dupa prima ti-o meriti, oricit de urit ar suna.

| Freya1 a răspuns:

Având în vedere vârstă, nu te pot condamna.La ani astea va plac teribiliștii și smecherasii.

În primul rand vreau sa ști ca nu ești tu de vina, niciodată sa nu te invinovatesti pe tine pentru faptul ca el nu te respecta sau iubește.E greșeală și alegerea lui, iar tu nu ar trebui sa accepți niciodata sa te lovească sau bruscheze.
Chiar dacă suna dur ce îți spun, omul asta te insala și te va mai înșela pentru ca nu ii pasa.In tine vede o singurata și o persoana unde se poate refugia de fiecare data când are chef, dar mereu și mereu va cauta noi aventuri, iar dacă va prinde pe cineva mai bun din perspectiva lui oricum te lasa și atunci de ce sa te chinui asa...
Nu merita sa îți pierzi tinerețea și mai ales sa te riști sa pleci cu el în străinătate.

| LoveSleep a răspuns:

Ai dreptate, asta e iubirea adevarata, cand mai iei cate una. Nu-i asculta pe astia care nu stiu ce vorbesc.

Nu te desparti de el ca o sa dai de un lake care te respecta si te trateaza ca pe un om si o sa-ti lipseasca un barbat adevarat, care stie sa puna piciorul in prag si sa-ti mai des doua cand o iei pe aratura.

Stai bine, nu te ingrijora. Mai trec cativa ani si faci si niste copii si isi iau si ei portia de bataie, ca sa nu li se urce si lor la cap.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Vezi ca s-ar putea sa nu se prinda ca glumești laughing

| Emma30555 a răspuns:

De ce o fata de 17 ani sta cu un tip care o bate? Nu pot sa inteleg, asta ai vazut in familia ta, ai stima de sine scazuta, consideri ca e normal ca un barbat sa fie agresiv? Nu inteleg cum poti iubi un om care iti face rau. Tine minre un lucru, cand iubesti pe cineva nu poti sa ii faci rau, baiatul asta nu te iubeste si nu te merita, dar tu ce fel de fata esti? Meriti toate astea? Tu le accepti deci un motiv trebuie sa ai. Am avut si eu candva un iubit mai agresiv verbal, mai nervos dar nu a dat in mine niciodata, daca m ar fi lovit vreodata l as fi urat.

| ywar a răspuns:

Tu stiind ca e violent, ii cauti in corespondenta? Esti corecta fata de el? Nu! Reactia nu a fost potrivita, dupa cum nici "cercetarea ta de detectiv" nu a fost chiar corecta. Exista un fond conflictual pe care il intretineti amandoi, fiecare in legea lui fiecare cu armele sale. Niciunul dintr voi doi nu este imaculat, si intotdeauna vina (daca poate fi vorba despre asa ceva) este impartita la doi.
Ce poti face?
1. Cand e plecat sa-ti faci bagajelul si sa dispari undeva unde sa nu te gaseasca. Ii blochezi orice acces la tine si cu asta basta. Daca te gaseste pe strada intamplator, viata e complexa si are multe aspecte.
2. Vorbesti cu el (desi pare o varianta nefercita) despre ceea ce te deranjeaza.

El are un ascendent asupra ta. avand puterea persuasiunii. Te manipuleaza si iti da orizonturi de timp tocmai in ideea de a te tine legata de el. In felul acesta nu vei putea face nimic.

Imi pare rau ca prezint in felul acesta adevarul dar intr-un caz nefericit in care te-ar imbraca in costum de brad - tie ti-ar inchide gura, iar el va avea ani buni grija cu sapunul la dus. Nu cred ca are suficienti bani cat sa fie scos imaculat. S-au mai vazut cazuri, nu vreau sa dezvolt aici.

Alegerea iti apartine pentru ca ai o singura viata. Dumnezeu sa te intelepteasca si sa te ajute sa gasesti calea buna. Roaga-te!

| gemeni6226 a răspuns:

Nu merita nici o clipa in veci nu vei avea parte de iubire adevarata cu un astfel de barbat.Sunt destui baieti barbati pe lumea asta care o sa stie sa te aprecieze din partea acestui baiat caci nu se poate numi un astfel de om barbat vei avea parte numai de suferinta.Si tin sa-ti spun caci chiar o sa si meriti daca nu vei avea taria de caracter de a termina fara nici o explicatie.

| Brizbriz a răspuns:

Toate mesajele iti spun sa te desparti

NU exista circumstante, OARECARE, in care un partener sa il loveasca pe celalalt si sa fie justificat (accidentele FARA intentie nu se pun)

deci, orice ar fi, ORICE AR FI, poti sa fi absolut sigura de un lucru:

MAINE V-A FI MAI RAU!

deci, pleaca acum, CHIAR ACUM

| PineapplePizza a răspuns:

Pur si simplu nu mai umbli cu el - asa greu sa te despart? Si acea munca in strainatate... cel mai probabil e peste si te duce la prostitutie.

| Vântulalb a răspuns:

Asta nu e cearta aprinsa. Asta e agresiune in toata regula.
De ce mai stai cu el? Ce astepti? Sa te duca in strainatate unde te va obliga sa te prostituezi? Acolo te va omori in bataie si nu va avea cine sa te ajute cu nimic.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa vorbim! Asociatia Telefonul Copilului poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Poti primi ajutor specializat in mod gratuit si in deplina confidentialitate.

Apelul catre 116111 este gratuit din retelele Telekom, Orange si Vodafone, de luni pana vineri, intre orele 08.00 – 20.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente

Daca te simti in largul tau mai degraba in mediul online, ne poti scrie la 116111@telefonulcopilului.ro sau pe http://www.116111.ro (disponibil 24/7).

Poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra disponibila pe dispozitive android Happygraff http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Noi te ascultam oricand si pentru orice problema!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despartete de el și sună la poliție pentru că a fost violent cu tine.
Se le spui și părinților tăi ce ți-a făcut.

| 1234568807 a răspuns:

Pai asta te bate si tu stai cu el? Doar o cearta nu inseamna ce spui tu ca iti face

| MihaiSpeedster a răspuns:

Prietenoooo, fugi mâncând pământul, că e un nenorocit. Nu îi da nici un fel de explicații, nu mai încerca să îl faci să înțeleagă. Nu se va schimba, și traumele vor fi din ce în ce mai grele. Ai viața înainte. Bărbații sunt pe toate drumurile, calci pe ei ca pe dude, de ce să îți prăpădești tinerețea cu o javră? Ține minte de la mine, dacă acum îți dă o palmă, peste 2-3 ani te calcă în picioare. Daca vă mai și căsătoriți, te bate cu funia udă. Ia-ți inima în dinți și taie răul din rădăcină. Meriți mai mult.
Doamne Ajută!

| Catalin77945 a răspuns:

Simplu te desparti de el, daca a ridicat mana si a folosit violenta nu mai e cale de intoarcere, sau si daca e, nu merita oricum

| ionur a răspuns:

Doamne cu sa stai cu asa nenorocit? cum? Ori ești sado ori tu chiar ai rezistență la bătaie nu gluma adică de ce ai sta cu un așa nenoricit? Îți place bătăile lui? Îți place să ai o viata ca asta sa trăiești numai în bătaie și scandaluri? Mergi la poliție dacă te amenință cu bătaie și cine ști cu ce te mai amenință scârba lasă-l îmi vine sa și rad laughing))) te strânge de gât Doamne și te bat și tu încă mai stai cu asa bolnav nenorocit asa nenorociți nu se schimba niciodată ăștia au un sângele lor răutate și scandaluri și certurile care le face ăștia nu se schimba niciodată vor fi și mai rai și mai agresivi și Doamne ferește într-o zi drogatul ăla o să-ți facă ceva și treba ta dacă tu ai ales asa om în viata ta chiar că esti sado adică sa stai cu asa drogat nenoricit și bătălie care le iei de la el da nici voi nu sunteți sănătoase dacă ați ales un așa drogat pai va meritați soarta voi îi alegeți și tot voi va plângeți ce va fac drogați și boschetari cu care umblați

Răspuns utilizator avertizat
| ionur a răspuns (pentru DracuIa):

Nu știu ce sa spun dacă ele îi aleg pe ei și consideră că ăla este bărbatul lor ideal care le calcă în picioare și le bate și crede că este mai bine sa fi cu unul dinlă nu ai ce face ele chiar își doresc așa nenorociți lângă ele știu sigur 10000% asta am văzut cu ochii mei multe și știu foarte bine ce spun ele mor după așa nenorociți ele îi aleg și când le face de spitallaughing))))) fug la altul și tot asa din bărbați un bărbați toată viața lor fără să-le mai pese dacă este mic sau mare se culcă cu cine prinde că este boșorogi sau un Ciutan sai golan sau unul că asta de la face de spital laughing)))) și tot la ei se întorclaughing))) că este boschetari dorgati nici nu mai conteza pentru ele fără număr se ard.

Răspuns utilizator avertizat
| ionur a răspuns (pentru DracuIa):

Le place știu am văzut de atâta și atâtea ori asta ca mam scârbit crede mă ele mor după nenorociți ăștia îți spun eu dacă ai ști câte am văzut ca fata asta mâncau bătaie frate da bataie nu glumă laughing)))și tot cu ăla se duceam și se f... laughing)))) și încă câte și câte am vazur cu ochi mei...vor așa băieți ele îi consider bărbați adevărați și când le face de spital culmea ca tot la ei se întorc laughing))))) sado chiar nu ai ce să-l faci mai bine le lași în lumea lor să-și facă de capul lor cu cine vor și toți bărbați lor.

| anonim_4396 explică (pentru ionur):

Ba frate da ati facut chat aici la întrebarea mea?
De iubire ați auzit vreodata în viața voastra?
Nu știți decât să râdeți pe seama altuia și pe necazul altuia ca așa e omul..vai și amarlaughing))

| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Valabil si pentru tine, dracula laughing))))
Minunat nume ce pot sa zic, mi-ai amintit de cevalaughing))))
Eu sunt dracu tu dracula...

| ionur a răspuns (pentru anonim_4396):

-_-

| ionur a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tu numești si crezi că ce-ți face el ți-e este sa iubești cu adevărat.tu nu știe ce este sa iubești cu adevărat și nici nu ai habar ce este sa iubești cu adevărat. Adică ăla te face în toate felurile te face de spital te desfigureză și tu vi și îmi spui mie tocmai mie mizeria ta ca nu știu eu ce este sa iubești ia-ți cuvintele infecte și murdare și dispari tu îți meriți soarta tu țiai ales gunoiul ăla și îl pui în loc de bărbat și te face de spital și te tine în loc de sac de box zi când vrea Pla lui te pune la pământ si te face de spital tu nu clar și definitiv nu ai habar ce este sa iubești cu adevărat și ce înseamnă să iubești cu adevărat. Tu ești o drogata și ăla un drogata care ține in loc de sac de box...

Răspuns utilizator avertizat
| ionur a răspuns (pentru DracuIa):

rolling on the floor))))) ma doar burta

Răspuns utilizator avertizat
| ionur a răspuns (pentru DracuIa):

Asteas femeile.

| Danny28 a răspuns:

Dacă accepți să fi luată de el în străinătate e clar că ai ceva probleme. Lasă-l naibii de bou. Chiar ți-ai face un viitor cu un așa monstru? Chiar vrei să ajungi o prostituată penetrată de sute de ratați? Rupe orice legătură cu el, urgentttt!

| Editocroci a răspuns:

Ce aștepți, să te omoare? Dă-l dracu, mai găsești bărbați. Nu te duce la el. Poți mai mult.